Schick skóroval potřetí v řadě! Hrál jen poločas, Lipsko ztratilo s posledním

Autor: ČTK, vmn
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Ve třetím utkání německé ligy za sebou se útočník Patrik Schick zapsal mezi střelce. Český fotbalový reprezentant dnes poslal Lipsko do vedení v zápase s posledním Paderbornem a připsal si desátou branku v soutěži. Lipsko, které hrálo od 43. minuty v deseti bez vyloučeného Upamecana, však těsný náskok neudrželo a v nastavení inkasovalo gól na konečných 1:1.

Schickův tým promarnil šanci na třetí výhru z posledních čtyř utkání a zaostává už o čtyři body za druhým Dortmundem, který udolal Herthu Berlín 1:0. Už 11 bodů ztrácí třetí Lipsko na vedoucí Bayern, který zvítězil 4:2 na hřišti pátého Leverkusenu.

Schick potvrdil střeleckou formu ve 27. minutě, kdy po zpětné přihrávce kanonýra Wernera pohotově levačkou poslal míč do branky. Po vyloučení mladého francouzského obránce Upamecana, jenž dostal během 27 minut dvě žluté karty, domácí dlouhou drželi proti outsiderovi vedení. I s pomocí Halstenberga, kterým kouč Nagelsmann posílil od začátku druhého poločasu defenzivu na úkor Schicka. V nastaveném čase však po rohovém kopu zajistil hostům cenný bod z dorážky kapitán Strohdiek. Lipsko ztratilo doma body remízou potřetí za sebou.

"Samozřejmě jsme zklamaní. Jediné pozitivum je, že ztratily i týmy pod námi. Pořád máme dobrou pozici, abychom si vybojovali Ligu mistrů, a musíme do toho dát všechno. Příště potřebujeme vyhrát v Hoffenheimu," řekl Schick po zápase. Jako první český hráč nasázel alespoň deset branek za sezonu ve dvou různých elitních evropských ligách. V ročníku 2016/17 dal v italské Serii A za Sampdorii Janov 11 gólů.

"Museli jsme se po tom vyloučení zatáhnout, i tak jsme měli čtyři nebo pět tutovek. Nebýt té červené karty, tak jsme vyhráli," uvedl trenér Julian Nagelsmann.

Za obhajobou titulu dál suverénně míří Bayern, který sice v Leverkusenu od 10. minutě prohrával, ale pak nasázel soupeři čtyři góly. Na 4:1 zvýšil v 66. minutě Lewandowski, jenž si třicátou brankou v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců. Alespoň 30 gólů v jedné bundesligové sezoně dal už potřetí. Víckrát to dokázal jen Gerd Müller, kterému se to povedlo pětkrát.

Do historie se zapsal i Thomas Müller, jenž přihrál na dvě branky Bayernu a má v sezoně už 20 asistencí. Tím vyrovnal rekord soutěže Kevina De Bruynea z ročníku 2014/15, kdy belgický záložník hrál za Wolfsburg. Obě ofenzivní hvězdy Bayernu vynechají kvůli trestu za žluté karty příští zápas proti čtvrtému Mönchengladbachu.

Porážku Leverkusenu se šampionem uplynulých sedmi ročníků zmírnil v 89. minutě Florian Wirtz, který se stal v 17 letech a 34 dnech nejmladším střelcem v historii bundesligy. Při čtvrtém startu v soutěži překonal Nuriho Sahina, který byl v roce 2005 při své první trefě za Dortmund o 48 dní starší.

Dortmund vybojoval tři body i bez zraněného kanonýra Haalanda a vykartovaného obránce Hummelse, kterého nahradil Can. Právě on se postaral o jediný gól utkání, když v 58. minutě zakončil kombinační akci domácích. Vladimír Darida odehrál za Herthu celý zápas. Berlínský tým prohrál poprvé od konce února, jeho nový kouč Labbadia neuspěl po třech vítězstvích a jedné remíze.

Šestý Hoffenheim sahal po třetím vítězství v řadě, přestože hrál od deváté minuty v deseti, ale šestnáctý Düsseldorf získal důležitý bod v boji o záchranu díky dvěma brankám Henningse. Nejlepší střelec Fortuny proměnil v 76. minutě penaltu a čtrnáctým gólem v sezoně rozhodl o remíze 2:2. Obránce Pavel Kadeřábek si za Hoffenheim zahrál od 62. minuty, kdy nahradil Zubera, jenž pár sekund předtím poslal hosty do vedení 2:1.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Düsseldorf - Hoffenheim 2:2
Branky: 5. a 76. z pen. Hennings - 16. Dabur, 61. Zuber

Eintracht Frankfurt - Mohuč 0:2
Branky: 43. Niakhaté, 77. Kunde

Leverkusen - Bayern Mnichov 2:4
Branky: 10. Alario, 89. Wirtz - 27. Coman, 42. Goretzka, 45. Gnabry, 66. Lewandowski

Lipsko - Paderborn 1:1
Branky: 27. Schick - 90.+2 Strohdiek

Dortmund - Hertha Berlín 1:0
Branka: 58. Can

1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65