Drážďany vykřesaly naději na záchranu. Pomohl i Petrák, Hušbauer chyběl | iSport.cz

Autor: ČTK, apr
1
Procházka je po velkolepé premiéře v UFC zpátky v Praze
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?

Ve třetím utkání po koronavirové pauze fotbalisté Drážďan v druhé německé lize poprvé vyhráli. V souboji nejhorších týmů soutěže na hřišti Wiesbadenu otočili i s pomocí záložníka Ondřeje Petráka nepříznivý vývoj a zvítězili 3:2.

Na posledním místě tabulky ztrácejí na svého soupeře už jen bod a mají dva zápasy k dobru. Petrák odehrál celý zápas. Další český středopolař Josef Hušbauer nebyl kvůli zdravotním problémům ani mezi náhradníky.

Drážďany šly do vedení vlastním gólem Frankeho, ale Wiesbaden trefami v 24. a 25. minutě skóre otočil. Hostům se povedlo vyrovnat těsně před poločasovou přestávkou a v 89. minutě jim zajistil první výhru po dvou porážkách Makienok.

Vedoucí Bielefeld dál klopýtá za návratem do nejvyšší soutěže. S Norimberkem hrál 1:1 a připsal si čtvrtou remízu z posledních pěti utkání. Před druhým Stuttgartem vede Arminia o šest bodů.