Bundesliga | Lewandowski zničil Frankfurt hattrickem, Lipsko přehrálo Daridu a vede | iSport.cz
24. října 2020 • 20:45

Lewandowski zničil Frankfurt hattrickem, Lipsko přehrálo Daridu a vede

1
Robert Lewandowski se raduje z hattricku v zápase proti Frankfurtu
ANKETA redaktorů Sportu o Maradonovi: Úkaz, z dnešních hráčů se mu vyrovná jen Messi
SESTŘIH LM: Bayern - Salcburk 3:1. Obhájci vládli i v deseti

Útočník Robert Lewandowski pomohl v 5. kole německé ligy Bayernu Mnichov třemi góly k vítězství 5:0 nad fotbalisty Frankfurtu. V čele soutěže zůstalo o bod před bavorským velkoklubem Lipsko, které si doma poradilo 2:1 s oslabenou Herthou Berlín. Za hosty odehrál 89 minut český záložník Vladimír Darida. Jeden bod na špici tabulky ztrácí i Dortmund po výhře 3:0 ve vestfálském derby nad Schalke.

Lewandowski otevřel skóre v desáté minutě, kdy stál na konci rychlé kombinace. Druhý zásah přidal po rohovém kopu a v 60. minutě završil 11. bundesligový hattrick po kolmici Douglase Costy za obranu. Nejlepší fotbalista Evropy za uplynulou sezonu podle ankety UEFA dal v prvních pěti ligových zápasech už deset gólů, což je nový rekord soutěže.

Další trefy přidali střídající Leroy Sané a Jamal Musiala. Frankfurt po dvou výhrách a dvou remízách prohrál poprvé v sezoně.

Hertha prohrála čtvrté utkání v řadě a pohybuje se těsně nad sestupovým pásmem. V Lipsku přitom vedla po gólu Jhona Córdoby, už v 11. minutě ale srovnal po standardní situaci důrazný Dayot Upamecano.

V 50. minutě zkomplikoval celku z hlavního města situaci Deyoraiso Zeefuik, který nastoupil až do druhého poločasu a v rychlém sledu dostal dvě žluté karty. Favorit zužitkoval přesilovku v 77. minutě, kdy mu zajistil tři body z penalty Marcel Sabitzer. V závěru byl navíc vyloučen ještě Jessic Ngankam.

Dortmund měl v derby po celý zápas velkou převahu, gólově se ale prosadil až po změně stran. V 55. minutě otevřel skóre z dorážky Manuel Akanji a klid dal favoritovi o šest minut později pátou trefou v sezoně Erling Haaland. V závěru výhru pojistil kapitán Mats Hummels.

Borussia tak vyhrála vestfálské derby podruhé za sebou a prohloubila krizi svého gelsenkirchenského rivala. Schalke je s jediným bodem na sestupové 17. pozici.