Dortmund schytal debakl! Bayern jen remizoval, Darida asistoval

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Záložník Vladimír Darida si připsal v německé fotbalové lize gólovou asistenci při remíze Herthy Berlín 1:1 na hřišti Mönchengladbachu. Český reprezentant odehrál 75 minut, než ho vystřídal Lucas Tousart. Překvapivý debakl utrpěl na svém stadionu Dortmund, který podlehl 1:5 nováčkovi ze Stuttgartu. Bayern Mnichov remizoval 1:1 s Unionem Berlín a vede už jen o skóre před druhým Lipskem, které si poradilo 2:0 s Brémami. Za Werder odehráli celé utkání Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Hertha proti čerstvému osmifinalistovi Ligy mistrů otevřela skóre v 47. minutě, kdy Darida přihrál na hranici vápna Matteu Guendouzimu a kmenový hráč Arsenalu překonal gólmana Tobiase Sippela. V brance Mönchengladbachu tentokrát chyběla tradiční jednička Yann Sommer, který vynechal bundesligové utkání po sérii 90 zápasů.

V 70. minutě vyrovnal po pohledné kombinaci Breel Embolo a Mönchengladbach prodloužil sérii bez prohry o čtvrtý zápas. Borussia se drží těsně za pohárovými příčkami, Hertha je na 11. pozici.

Dortmund prohrál třetí domácí ligové utkání za sebou. V dresu Stuttgartu zazářil Silas Wamangituka, který dal dvě branky a na jednu přihrál. Borussia inkasovala pět gólů na svém stadionu v lize po 11 letech. Stuttgart se dostal v tabulce na sedmé místo, dva body za svého dnešního soupeře.

Bayern musel od začátku utkání dotahovat, po rohovém kopu totiž otevřel ve čtvrté minutě skóre domácí Grischa Prömel. Christopher Trimmel si připsal od začátku sezony 2019/20 už 11. asistenci ze standardní situace, což je nejlepší bilance ze všech hráčů v pěti nejprestižnějších evropských ligách.

Vyrovnání zařídil po přihrávce Kingsleyho Comana pohotový Robert Lewandowski, který dal 13. ligový gól v sezoně a drží si pozici nejlepšího střelce soutěže. Vítěznou branku už ale bavorský velkoklub nepřidal a remizoval potřetí z posledních čtyř bundesligových utkání. Union se nadále drží na pohárových příčkách.

Pavlenku překonal jako první z pokutového kopu Marcel Sabitzer, ačkoliv český gólman vystihl směr střely. Druhý gól přidal ještě před pauzou Dani Olmo, který se sám před Pavlenkou nemýlil. Lipsko si po změně stran vítězství s přehledem pohlídalo.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Dortmund - Stuttgart 1:5
Branky: 39. Reyna - 26. z pen. a 53. Wamangituka, 60. Forster, 64. Coulibaly, 90.+1 González

Freiburg - Bielefeld 2:0
Branky: 79. Grifo z pen., 90.+1 Čong Wu-jong

Lipsko - Brémy 2:0
Branky: 26. Sabitzer z pen., 41. Olmo

Mohuč - Kolín nad Rýnem 0:1
Branka: 55. Rexhbecaj

Mönchengladbach - Hertha Berlín 1:1
Branky: 70. Embolo - 47. Guendouzi