Leverkusen - Bayern 1:2. Schick se po gólu zranil, otočil Lewandowski

Autor: ČTK, vmn
8
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Leverkusenu prohráli ve šlágru 13. kola bundesligy s Bayernem 1:2 a nechali se svým mnichovským soupeřem o dva body předskočit na čele soutěže. Bayer poslal do vedení v úvodu krásnou střelou Patrik Schick, který ale zápas zřejmě kvůli svalovému zranění nedohrál. Těsně před přestávkou vyrovnal a v samém závěru skóre Robert Lewandowski. Brémy vyhrály v Mohuči. Český obránce Theodor Gebre Selassie odehrál v dresu Werderu 250. ligový zápas a vyrovnal bilanci Claudia Pizzara, který má mezi cizinci nejvíc startů v klubové historii. K prvnímu vítězství Brém po devíti zápasech přispěl druhou vychytanou nulou v sezoně gólman Jiří Pavlenka.

Obránce Theodor Gebre Selassie odehrál v dresu Werderu Brémy 250. ligový zápas a vyrovnal bilanci Claudia Pizzara, který má mezi cizinci nejvíc startů v klubové historii. Brémy uspěly 1:0 v Mohuči a k prvnímu vítězství po devíti zápasech přispěl druhou vychytanou nulou v sezoně gólman Jiří Pavlenka.

Schick navázal na trefu z minulého kola a v souboji o čelo tabulky se prosadil ve 14. minutě. Po signálu z rohového kopu se položil do centrovaného míče a výstavním volejem nedal brankáři Manuelu Neuerovi šanci.

Reprezentační útočník byl v prvním poločase hodně aktivní a síť za Neuerem rozvlnil po brejku i podruhé, gól ale kvůli ofsajdu neplatil. Krátce před pauzou naopak udeřil Bayern, když se centrovaný míč dostal až k osamocenému Lewandowskému a čerstvě vyhlášený nejlepší hráč roku podle ankety FIFA pohodlně hlavou vyrovnal.

Domácí: 14. Schick

Hosté: 43. Lewandowski, 90+3. Lewandowski

Domácí: Hrádecký – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Wirtz, Baumgartlinger (C), Amiri – Bailey (74. Demirbay), Schick (82. Alario), Diaby.

Hosté: Neuer (C) – Süle, J. Boateng, Alaba, Lucas Hernández – Tolisso (70. Kimmich) – Coman (32. Sané, 70. Musiala), T. Müller, Gnabry, A. Davies – Lewandowski.

Domácí: Alario, Bellarabi, Wendell, Demirbay, Gedikli, Jedvaj, Lomb, Türkmen, Weiser

Hosté: Costa, Choupo-Moting, Kimmich, Nübel, Musiala, Pavard, Richards, Roca, Sané

Domácí: Bailey

Hosté: Gnabry

Zwayer – Schiffner, Achmüller

BayArena, Leverkusen

Po změně stran byl blízko gólu střídající Jamal Musiala, neboť trefil tyč, nakonec ale rozhodl tečovanou střelou Lewandowski z poslední akce zápasu. To už na hřišti Schick nebyl, v 82. minutě jej vystřídal Lucas Alario. Leverkusen přišel o neporazitelnost a na Bayern ztrácí dva body.

Zápas v Mohuči rozhodla spolupráce dvou střídajících hráčů. V 86. minutě našel Tahith Chong centrem ve vápně Erina Dinkciho a ten hlavou zajistil Werderu tři body. Brémy se díky tomu posunuly na 12. místo, Mohuč je předposlední.

Lipsko na svém hřišti jen remizovalo 0:0 s Kolínem nad Rýnem a zůstalo třetím. Svěřenci Juliana Nagelsmanna doma ztratili body poprvé v sezoně. Ani další změna trenéra nepomohla Schalke prolomit čekání na bundesligovou výhru. Celek z Gelsenkirchenu doma podlehl v premiéře pod vedením staronového kouče Huuba Stevense 0:1 Bielefeldu a nezvítězil už 29 utkání.

Hoffenheim uspěl díky gólu Ryana Sessegnona z 86. minuty na stadionu osmifinalisty Ligy mistrů Mönchengladbachu 2:1. Zraněný Pavel Kadeřábek v sestavě hostů znovu chyběl.