Bundesliga | Bundesliga má nového nejmladšího střelce! Dortmund znovu prohrál | iSport.cz
18. prosince 2020 • 22:48

Bundesliga má nového nejmladšího střelce! Dortmund znovu prohrál

Autor: ČTK, ros
0
Čermus, doleva! Jak Horváth rozhodil Čermáka před zahozenou penaltou
iSport podcast: Kdy se vrátí Hložek? Bude mít Vitík přednost před novým stoperem?

Dortmundský talent Youssoufa Moukoko se stal v 16 letech a 28 dnech nejmladším střelcem v historii německé fotbalové ligy, Borussia však podlehla na hřišti Unionu Berlín 1:2.

Vestfálský tým utrpěl první porážku pod novým trenérem Edinem Terzicem, který v neděli nahradil odvolaného Luciana Favreho a začal úterní výhrou v Brémách. Dortmund prohrál třetí z posledních pěti ligových zápasů a ztrácí šest bodů na vedoucí Leverkusen, který má k dobru sobotní utkání s druhým Bayernem. O víkendu navíc může Borussia přijít o čtvrté místo.

Po bezgólovém prvním poločase otevřel skóre v 57. minutě Taiwo Awoniyi, ale Moukoko záhy vyrovnal střelou levačkou pod břevno. Kamerunský rodák reprezentující Německo, který se v listopadu stal i nejmladším hráčem v dějinách bundesligy, překonal rekord Floriana Wirtze. Ten skóroval za Leverkusen letos v červnu proti Bayernu ve věku 17 let a 34 dnů.

O výhře Unionu rozhodl v 78. minutě hlavičkou obránce Marvin Friedrich. Berlínský tým se posunul na páté místo o bod za Dortmund.

Domácí: 57. Awoniyi, 78. Friedrich

Hosté: 60. Moukoko

Domácí: Luthe – Trimmel (72. Ryerson), Friedrich, Knoche, Lenz – Prömel – Becker, Teuchert (85. Gießelmann), Griesbeck, Bülter (66. Endo) – Awoniyi (86. Gogia).

Hosté: Bürki – Meunier (80. Morey), Akanji (85. N. Schulz), Hummels, Guerreiro – Can (80. Bellingham), Witsel – Sancho, Reus (72. Brandt), Reyna – Moukoko.

Domácí: Karius, Gießelmann, Ryerson, Maciejewski, Hübner, Gogia, Endo

Hosté: Piszczek, Brandt, Bellingham, Morey, Dahoud, Zagadou, Delaney, Schulz, Hitz

Domácí: Bülter

Hosté: Witsel