Bundesliga | Bayern přejel Schalke, Lewandowski překonal rekord. Kadeřábek se vrátil na hřiště | iSport.cz
24. ledna 2021 • 17:40

0
České Budějovice - Mladá Boleslav: Šok pro domácí, Šimek vrací Boleslavi vedení, 1:2
Kvitová šampionkou v Dauhá! Nevím, čím to, že se mi tady tak daří, řekla

Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrdili v 18. kole německé ligy roli favorita a na hřišti posledního Schalke zvítězili hladce 4:0. Útočník Robert Lewandowski k výhře lídra přispěl 23. gólem v sezoně a navíc jako první bundesligový hráč skóroval v osmém venkovním utkání v řadě. Český reprezentant Pavel Kadeřábek nastoupil po zranění poprvé od října za Hoffenheim a slavil výhru 3:0 nad Kolínem nad Rýnem.

Skóre otevřel v 33. minutě Thomas Müller a Lewandowski po změně stran zvýšil. Polský kanonýr si naběhl za obranu na "dloubáček" Joshuy Kimmicha, který v utkání přihrál na tři góly, pokryl si míč před bránícími hráči a i v tísni překonal brankáře Tima Horna. V čele tabulky střelců má náskok devíti gólů před druhým Erlingem Haalandem z Dortmundu.

Další dvě branky přidali v závěru znovu Müller a David Alaba. Bavorský velkoklub navázal na vítězství z prvního vzájemného zápasu, v němž v září uštědřil soupeři debakl 8:0. Bayern vede tabulku už o sedm bodů před Lipskem, Schalke ztrácí deset bodů na pozice znamenající záchranu.

Hoffenheim vyhrál v lize podruhé za sebou i díky dvěma proměněným pokutovým kopům Andreje Kramariče. Kadeřábek se dostal do hry za rozhodnutého stavu v 75. minutě, kdy vystřídal Mijata Gačinoviče. Hoffenheim je jedenáctý a Kolínu, který je třetí od konce na pozici znamenají baráž o udržení, se vzdálil na rozdíl sedmi bodů.