Autor: ČTK, ros
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Bayernu Mnichov v prvním bundesligovém utkání po návratu z vítězného mistrovství světa klubů nečekaně remizovali 3:3 s o záchranu bojujícím Bielefeldem. Bod bavorskému celku, který dvakrát prohrával o dvě branky, zajistil dvacet minut před koncem Alphonso Davies.

Bayern při návratu do bundesligy přivítala o 25 stupňů nižší teplota než ve které hrál minulý týden v Kataru a prvním gólem obhájce titulu zmrazili i hosté. V deváté minutě otevřel skóre Michel Vlap a v 37. minutě vedl Bielefeld už 2:0 díky zásahu Amose Piepera.

Po pauze snížil 25. brankou v sezoně nejlepší střelec ligy Robert Lewandowski, ale dvougólové vedení Bielefeldu vrátil Christian Gebauer. Bayern však dokázal vyrovnat, když v 58. minutě skóroval Corentin Tolisso a v 70. minutě se prosadil Davies.

Bayern doma s Bielefeldem zaváhal po dlouhých 36 letech a v tabulce má po 21 kolech na prvním místě náskok pěti bodů před druhým Lipskem. Šestnáctý Bielefeld je stále na barážové pozici, ale od Herthy Berlín na patnácté příčce, která jako první zaručuje záchranu, ho dělí jen skóre.

Domácí: 48. Lewandowski, 57. Tolisso, 69. A. Davies

Hosté: 9. Vlap, 37. Pieper, 49. Gebauer

Domácí: Neuer (C) – B. Sarr (58. Kimmich), Süle, Lucas Hernández, A. Davies – Tolisso, Alaba – Sané, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski.

Hosté: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze, Prietl – Doan (41. Gebauer), Vlap (62. Córdova), Voglsammer (62. Seufert) – Klos (C) (89. van der Hoorn).

Domácí: Hofmann, Dantas, Kimmich, Musiala, Pavard, Roca, Zaiser, Sieb

Hosté: Córdova, de Medina, Schipplock, van der Hoorn, Linnér, Gebauer, Hartel, Okugawa, Seufert

Domácí: Tolisso

Hosté: Kunze