Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Bielefeld - 15. února 2021   20:30

Bayern
48' Lewandowski (Alaba) • 57' Tolisso (Sané) • 69' A. Davies
3:3
(0:2)
Bielefeld
9' Vlap  (Prietl) • 37' Pieper  (Vlap) • 49' Gebauer  (Voglsammer)
Bayern
Neuer (C) – B. Sarr (58. Kimmich), Süle, Lucas Hernández, A. Davies – Tolisso, Alaba – Sané, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski.
Hofmann – Dantas, Kimmich, Musiala, Pavard, Roca, Zaiser, Sieb.
Badstübner – Schüller, Stein
Allianz Arena, Mnichov
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze, Prietl – Doan (41. Gebauer), Vlap (62. Córdova), Voglsammer (62. Seufert) – Klos (C) (89. van der Hoorn).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 3:3. Bayern vstoupil do druhého poločasu ukázkově, neboť po pár minutách hry dokázal snížit, avšak soupeř se během necelé minuty dostal zpět do nadějného dvoubrankového vedení. Do konce zápasu však zbývalo ještě dost času, což Bayern dokázal využít k dalším dvěma brankám, což nakonec znamenalo nerozhodný konec. Tento duel ale hodně ovlivnil první poločas, který nabídl spíše sněhovou bitvu, jenž se moc nepodobala fotbalu. Druhé dějství poté nabídlo naprosto opačný obrázek.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 7:13.
90+3'
90+2'
Poté se povedlo odkopnout míč Laursenovi, avšak našel pouze kopačku Süleho, jenž okamžitě vrátil balón zpět na útočnou polovinu hrací plochy.
90+1'
Již nám běží druhá minuta nastaveného času. Davies se po souboji s protihráčem poroučel k zemi, dle sudích v tom nebyl nedovolený zákrok protihráče.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Mike van der Hoorn.
89'
Kimmich zahrával standardní situaci na zadní tyč, kde si naskakoval Lewandowski, jehož hlavičku odkopával z brankové čáře jeden z protihráčů!
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná z toho bude nerozhodný výsledek. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Klos to před malým momentem udělal hodně zkušeně, do souboje proti Sülemu totiž dal tělo, což znamenalo zisk standardní situace z velké vzdálenosti.
85'
Sané to zkoušel vzít na sebe, jenomže se nedostal přes prvního protihráče. Vypadalo to na autové vhazování pro soupeře, hlavní sudí byl opačného názoru.
83'
Coman si na levém křídle řekl o nahrávku, avšak Sülemu se nepovedlo zrovna přesně přenést hru. Po této nepřesnosti bude moci vhazovat Bielefeld.
82'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka a ještě nás čeká hodně zajímavá podívaná. Arminia usiluje o bodový zisk, který by mohl být dost překvapivý.
81'
Od levé autové lajny mohl vhazovat hostující Laursen. Po jeho nahrávce centroval do pokutového území Gebauer, který ovšem nenašel kapitána Klose.
80'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte nepříjemně zezadu fauloval hostující Kunze, který zajel do Tolissa.
79'
Mnichovský gigant poté přenášel hru zpět na levou stranu, kde to na sebe vzal Coman. Ten to ještě zkoušel ve spolupráci s Tolissem, což ale nic nepřineslo.
78'
Žlutou kartu dostává Corentin Tolisso (Bayern Mnichov).
77'
Nyní se Tolisso omylem připletl do akce svého celku, která přesto mohla pokračovat. Alabovi se ale nepovedlo najít Daviese, včas totiž zasahoval Brunner.
75'
Následně si nedovoleným zákrokem pomohl v souboji hostující Kunze, který nakonec zavadil o Lewandowskiho. Standardní situace se tak chopí Kimmich.
74'
Na opačné straně se ze čtvrté branky svého celku radoval Córdova, jehož radost ovšem zbytečná, jednalo se totiž o těsné ofsajdové postavení Klose.
73'
Málem z toho bylo vedení pro Bayern! Lewandowski se doslova probil až před brankáře, kde se mu ještě povedlo hlavičkovat, avšak míč dopadl kousek vedle.
72'
Arminia Bielefeld přesto promarnila dvoubrankové vedení a nyní je stav nerozhodný. Domácí mají ještě hodně času, soupeř začíná být celkem dost pasivní.
71'
Alaba našel na pravém křídle aktivně hrajícího Saného, který si na malém prostoru přehodil míč na levou nohu, avšak následný centr odklízel jeden z obránců.
69'
Bayern právě vstřelil branku!
Je srovnáno a začínáme opět od začátku! Sané se vydal po pravém křídle, kde se dostal k nesmírně nebezpečnému centru. Ten nakonec jeden z protihráčů odvracel přímo do míst, kde se nacházel APLHONSO DAVIES, který levačkou uklidil míč přesně k levé tyči. Brankář Ortega se za tímto střeleckým pokusem pouze ohlédl.
69'
Nilsson je zpět na hrací ploše a navíc jsme sledovali odkop z kopačky brankáře Ortegy. Na druhé straně si našel míč Prietl, který trefil pouze nohu Süleho.
68'
Nilsson nakonec zamířil za postranní lajnu, kde se za chvíli přihlásí ke vstupu zpět na hrací plochu. Arminia Bielefeld bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
67'
Na hrací plochu musel zavítat lékařský personál, který si vzal do péče zraněného Nilssona. Ten má problém s nohou, o nic vážného se dost možná nejedná.
66'
Nejprve se do zakončení dostal Sané, který ovšem neprostřelil hustý blok protihráčů. K odraženému míči se pro změnu dostal Lewandowski, který mířil doprostřed.
65'
Kimmich si po svém příchodu na hrací plochu přichystal první centr. Jeho vysoká nabídka zřejmě směřovala na Lewandowskiho, míč ale ukradl brankář Ortega.
63'
Domácí se nyní poměrně jednoduše dokázali ubránit útočné akci soupeře. Poté se povedlo dostat míč na druhou stranu Daviesovi, který oslovil Hernándeze.
62'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Michel Vlap, přichází Sergio Córdova.
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Nils Seufert.
61'
Máme za sebou hodinu hry, zatím jsme se dočkali pěti branek. Úvod druhého poločasu je hodně výživný, Bayern Mnichov se totiž dostává k velkému tlaku.
60'
Coman to nyní vzal na sebe, přičemž se s míčem dostal až k hranici malého vápna, kde jeho prudkou přízemní nabídku dokázal vyrazit brankář Ortega.
59'
Arminia Bielefeld tak znovu přišla o dvoubrankové vedení a bude to mít nesmírně složité. Do konce totiž zbývá hodně času, domácí tak nemusejí spěchat.
58'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Joshua Kimmich.
57'
Tak přeci jenom tu máme kontaktní branku a je to znovu pouze o jeden gól! Bayern Mnichov totiž doslova sevřel svého soupeře, načež to Sané zkoušel centrovanou nabídkou směrem do malého vápna. Tam si do ideální pozice seběhl CORENTIN TOLISSO, který hlavičkou o zem vyzrál na brankáře Ortegu.
57'
Bayern Mnichov to zkoušel přenesením hry na levou stranu, kde měl sice hodně prostoru kolem sebe Davies, avšak dle pomezního se jednalo o další ofsajd.
56'
Po levém křídle to poté vzal na sebe defenzivně laděný Alaba, který se rovněž pokoušel o centrovanou nabídku, avšak trefil pouze záda protihráče.
55'
Sarr měl na pravém křídle poměrně dost prostoru, což vedlo k okamžitému centru do pokutového území. Před Lewandowskim ovšem zasahoval protihráč.
54'
Ortega se i posléze vydal ven z branky, načež rozehrával odkopem na levou stranu. Tam se mu sice nabídl Klos, avšak míč nakonec dopadl až do zámezí.
53'
Nakonec se k dalšímu střeleckému pokusu dostal Sané, který si potáhl míč na levou nohu. Jeho ránu ovšem dokázal zneškodnit Ortega, který tahá vteřinky.
52'
Bayern Mnichov se kombinační hrou dostal zpět na útočnou polovinu hrací plochy. Poté obránce Hernández šikovně roztáhl hru na kopačku volného Comana.
51'
Úvod druhého poločasu nám přináší hodně zajímavé momenty. Bayern se totiž sotva doradoval z kontaktní branky, načež si nováček soutěže přichystal třetí trefu.
49'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Jenomže o necelou minutu později tu máme třetí branku Bielfeldu! Na hraně ofsajdu si naběhl na nahrávku k levému křídlu Voglsammer, který se poté rychlostně dostal přes obránce Sarra, načež se mu povedlo poslat míč přesně před prázdnou branku na střídajícího CHRISTANA GEBAUER, který neměl sebemenší problém dopravit míč do prázdné branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme kontaktní branku! Nejprve se do šance dostal Sané, jehož ránu k tyči Ortega dokázal vyrazit. Aktivita domácích ovšem nebrala konce, do pokutového území totiž přiletěla vzdušná nabídka z kopačky Alaby, kterou si ROBERT LEWANDOWSKI dokázal zpracovat na hruď, načež parádním volejem nedal brankáři Ortegovi sebemenší šanci.
48'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost domácí Sarr. Jeho zpětná nabídka putovala na nohu Tolissa, který mu ihned vracel.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas tohoto zápasu, který nám přinesl hodně překvapivý obrázek. Hned v úvodu se do vedení dostal Bielefeld, a sice díky přesné ráně z kopačky Vlapa. Následné minuty nabídly sněhovou vánici, která hodně kazila fotbalový dojem. Ke konci poločasu se navíc hosté dokázali podruhé prosadit, v tomto případě díky rohovému kopu, po kterém se povedlo přesně mezi tři tyče prosadit obránce Pieper.
45+5'
45+4'
Blíží se konec prvního poločasu, ve kterém se domácí celek nedostal ani k jedné vyložené šanci. Arminia to však bude mít po zbytek zápasu hodně složité.
45+3'
Míč poté doputoval do zámezí, z čehož se pro změnu vyklubalo autové vhazování, po kterém Alaba vracel míč zpět ke středovému kruhu hřiště.
45+2'
Bayern se znovu dostal k opačnému pokutovému území, kde to centrovanou nabídkou zkoušel Sané, který ovšem trefil pouze záda jednoho z protihráčů.
45'
Nastavuje se pět minut.
44'
Na hranici malého vápna se nejvýše do vzduchu dostal domácí zadák Hernández, kterému se povedlo odhlavičkovat míč do bezpečí, kde se nacházel Prietl.
42'
Hostující Doan si přivodil zdravotní problémy, kvůli kterým se předčasně s tímto utkáním rozloučil a na jeho místě již pobíhá střídající Gebauer.
41'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Christian Gebauer.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
S míčem se na útočnou polovinu dokázal dostat hostující Laursen, který to ještě zkoušel nahrávkou do tandemu na Prietla, jenž vybojoval autové vhazování.
39'
Bayern si tak tento zápas pořádně komplikuje, momentálně prohrává už o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
37'
To je neskutečné, hosté jdou do dvoubrankového vedení a znovu v tom měl prsty Vlap! Hostující záložník tentokráte zahrával rohový kop z levé strany, na který si na hranici malého vápna dokázal naskočit obránce AMOS PIEPER. Jeho nechytatelná hlavička směřovala přesně k tyči, kam se brankář Neuer stačil pouze ohlédnout.
37'
Do vyložené šance si nyní seběhl Sané, který ovšem neprostřelil vyběhnuvšího brankáře Ortegu. Podle pomezního sudího se ale jednalo o další ofsajd.
36'
Tak přeci jenom trochu pozitivní zpráva. Sněhová vánice ustála a momentálně se začíná zviditelňovat i hrací plocha, což je dobrá zpráva hlavně pro Bayern.
35'
Bayern poté zahrával rohový kop, se kterým si hostující celek dokázal poradit. Poté ovšem levačkou zakončoval Alaba, který ale mířil výrazně vedle branky.
33'
Do pokutového území se před malým momentem doslova prodral Choupo-Moting, který se v tísni dokázal dostat do zakončení, které ale nebylo prudké.
31'
Máme za sebou třetinu hry a Arminia Bielefeld stále vede o jednu branku. Dnešní utkání toho zatím moc nenabídlo, hovořit se dá spíše jen o sněhové vánici.
30'
Arminia Bielefeld se pokoušela vyvézt míč na druhou stranu, avšak tomu dokázal zabránit středopolař Tolisso, od kterého se balón odrazil mimo hrací plochu.
29'
Po pravém křídle to zkoušel vzít na sebe křídelník Sané, který se ovšem dostal přes protihráče. Sanému to poté přeci jenom vyšlo, trefil pouze brankáře.
28'
Centrovaná nabídka směřovala na zadní tyč, kam si nabíhal také domácí Tolisso. Toho nešťastně rukou trefil brankář Ortega, o nic vážného se ale nejedná.
27'
Lewandowski zkoušel prodloužit míč za sebe, avšak tam se nacházel pouze jeden z protihráčů, který to vyřešil bezmyšlenkovitým odkopem na druhou stranu.
26'
Znovu musela být hra přerušena, opět z důvodu toho, že nejsou vidět lajny. Do akce tak přispěchali údržby, kteří se starají o obnovení regulérnosti hrací plochy.
25'
Střelecký pokus si nyní připsal Coman, jenomže to nedopadlo vůbec dobře. Jeho slabá střela putovala přímo doprostřed branky, Ortega tak měl snadnou práci.
24'
Pokračovalo se vhazováním z levé strany, o což se postaral obránce Davies. Domácí rychle přenesli hru na pravou stranu, kde byl faulován Choupo-Moting.
23'
Ortega to nyní zkoušel vysokým odkopem na opačnou stranu, kde si ovšem útočným faulem pomohl Klos, který v souboji o míč povalil na zem zadáka Sarra.
22'
Nedovoleným zákrokem si podle hostujícího celku pomohl Alaba, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Centrem to zkoušel Sané, který našel pouze brankáře.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka. Moc fotbalových momentů zatím k vidění není, nicméně Arminia Bielefeld stále vede o jednu branku, což je nečekané.
20'
Nekompromisním odkopem to poté vyřešil obránce Alaba, který odpálil míč do bezpečnějšího prostoru. Tam se ho ujal Prietl, který raději hledal brankáře Ortegu.
19'
Míč znovu doputoval mimo hrací plochu, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro Brunnera. Ten to zkoušel dalekonosným hodem, Klose ale nenašel.
18'
Domácí obrana nyní operovala na vlastní polovině, načež jsme sledovali zpětnou nahrávku směrem na brankáře Neuera, který rozehrál přesně na Hernándeze.
17'
Nyní se může pokračovat ve hře. Sledovali jsme další odkop od hostující branky, v tomto případě brankář Ortega zkoušek poslat míč na opačnou polovinu.
16'
Do akce vyrazila také údržbářská četa, která alespoň trochu zviditelňuje lajny na hrací ploše. To stejně moc dlouho nevydrží, přerušení zápasu je otázkou času.
15'
No, máme za sebou patnáct minutek a na hrací ploše nenajdeme zelené místečko. Do akce se navíc dostává oranžový balón, což bylo otázkou času.
14'
Obránce Süle to nyní zkoušel dalekonosným pasem na pravou stranu, kde se sice nacházel rychlonohý Sané. Avšak dle sudího se jednalo o jednoznačný ofsajd.
13'
Poté se za obranu pokoušel dostat hostující kapitán Klos, který se nakonec ještě rozhodl spolupracovat s Voglsammerem. Tentokráte se hosté daleko nedostali.
12'
Doan se u postranní lajny pokoušel dostat za záda Hernándeze, který ovšem zakročil náramně čistým skluzem. Bielefeld bude vhazovat z pravé strany.
11'
Bayern to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Navíc mu do karet nehraje ani počasí, hostující celek má tento duel dobře rozehraný.
9'
Tak pozor, hostující celek se velice překvapivě dostává do vedení! Arminia vhazovala z pravé strany, načež se míč dostal k hranici pokutového území. Tam se dokázal s balónem otočit MICHEL VLAP, který okamžitě zakončil levou nohou. Neuer byl naprosto bez šance na zákrok, domácí obrana mu nyní zrovna moc nepomohla.
9'
Do kombinace byl znovu zapojen také brankář Ortega, který také v tomto případě rozehrál na jistotu po zemi. Arminia Bielefeld to zkouší hodně trpělivě.
9'
Ortega poměrně dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec rozehrál nakrátko směrem na obránce Nilssona, jehož odkop si na opačné polovině našel Hernández.
8'
Dnešní utkání doprovází opravdu husté sněžení, které se začíná projevovat i na samotné hrací ploše. Pakliže to takhle půjde dal, budou mít údržbáři hodně práce.
7'
Na pořadu dne bylo vhazování z levé strany, ke kterému se postavil domácí Davies. Jeho celek se poté vrátil k autové lajně, kde Brunner odkopával do bezpečí.
6'
Na druhou stranu hrací plochy zavítal také domácí Alaba, který ovšem neviděl žádného volného spoluhráče. Nakonec zpětně našel kopačku Hernándeze.
5'
První nedovolený zákrok tohoto zápasu spáchal domácí celek. K rozehrávce volného kopu se postavil brankář Ortega, který zkoušel přenést hru na levou stranu.
4'
Mnichovský celek se poté prodíral středem hrací plochy, kde ovšem Choupo-Moting narazil pouze do obránce Piepera. Domácí si přesto vybojovali vhazování.
3'
Domácí zadák Süle se s míčem dostal ke středovému kruhu, kde zvolil nahrávku do tandemu na pravou stranu na Sarra, jenž zpětně hledal brankáře Neuera.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – B. Sarr, Süle, Lucas Hernández, A. Davies – Tolisso, Alaba – Sané, Choupo-Moting, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Hofmann – Dantas, Kimmich, Musiala, Pavard, Roca, Zaiser, Sieb.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen – Kunze, Prietl – Doan, Vlap, Voglsammer – Klos (C).
Náhradníci: Linnér – Córdova, de Medina, Schipplock, van der Hoorn, Gebauer, Hartel, Okugawa, Seufert.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Stein.
DSC Arminia Bielefeld

Na opačné straně stojí velký outsider tohoto zápasu, kterým je DSC Arminia Bielefeld. Bielefeld se tak bude pokoušet o zázrak v podobě zisků bodů, v tabulce mu patří šestnáctá pozice, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o setrvání v německé nejvyšší soutěži. Hostující tým tohoto zápasu z posledních dvou duelů pokaždé prohrál, nejprve na domácím stadionu vysoko prohrál proti Eintrachtu, a sice poměrem 1:5. V minulém kole navíc přišla letošní dvanáctá porážka, neboť Bielefeld pro změnu nestačil na Kolín, který díky výhře 3:1 odskočil od sestupových starostí. Bielefeld to bude mít hodně složité, musí vycházet ze zajištěné defenzívy.
Bayern Mnichov

Fotbalisté Bayernu se po dvaceti odehraných zápasech nacházejí na vedoucí pozici celé Bundesligy, přičemž na druhé Lipsko mají čtyřbodový náskok. Bayern má navíc zápas tohoto kola pochopitelně k dobru, v tabulce tak může odskočit na sedmibodový rozdíl. Mnichovský celek z posledních deseti ligových zápasů ztratil body pouze ve dvou případech, z hlediska bodů má lepší formu už jen Eintracht Frankfurt. Bayern je navíc druhým nejlepším domácím týmem celé soutěže, na domácí půdě doposud odehrál devět zápasů, během kterých se mu povedlo sedmkrát zvítězit a pouze dvakrát remizovat. Poslední domácí ztráta bodů přišla po přestřelce 3:3 proti Lipsku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Bayern Mnichov a DSC Arminia Bielefeld.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.