5. května 2021 • 15:15

Lehmann končí v Hertě. Psal o hráči černé pleti: Naplňuje vaše kvóty?

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bitva o Eden! Přetopená kabina a hanlivý nápis v ní? Frodl: Kuchta měl sklopit uši
Eden v emotivních plamenech! Vyhrocené momenty remízové bitvy Slavie se Spartou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý německý reprezentační brankář Jens Lehmann skončil v dozorčí radě bundesligové Herthy Berlín kvůli nevhodné rasisticky zabarvené zprávě, kterou poslal fotbalistovi černé pleti Dennisi Aogovi. Zpráva naznačovala, že Aogo získal práci jako televizní komentátor jen kvůli svému původu.Aogo na svém instagramu zveřejnil screenshot Lehmannova vzkazu z WhatsAppu „Je Dennis ve skutečnosti vaším naplněním kvóty pro černé?“ doprovázený smějícím se emotikonem. „Páni, to myslíš vážně? Tahle zpráva asi nebyla pro mne,“ připsal k archivovanému vzkazu Aogo, jenž komentoval pro televizi Sky semifinále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Paris Saint-Germain.

Lehmann se později na twitteru Aogovi omluvil za to, jaký dojem jeho zpráva vyvolala. Rozhodně prý neměl v úmyslu ho rasisticky urazit nebo zpochybnit jeho kvality. Chtěl jen prý žertovně komentovat, že Aogo zvyšuje Sky kvóty televizní sledovanosti.

I Lehmann pro Sky v minulosti působil v roli experta, s tím je ale nyní konec. Viceprezident Sky Germany pro sport Charly Classen už oznámil, že televize nebude Lehmannovy služby dál využívat.

iSport podcast: Případ Kúdela. Jak z toxické aféry ven a co čeká slávistického stopera
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

5. kolo
Články odjinud


Články odjinud