13. března 2022 • 21:30

Schick pořád chybí, Leverkusen bez gólu. Dortmund se přiblížil Bayernu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Dortmundu zvítězili v 26. kole německé ligy 1:0 nad Bielefeldem a po sobotním zaváhání vedoucího Bayernu stáhli ztrátu na čelo na rozdíl sedmi bodů. Borussia má navíc oproti svému rivalovi zápas k dobru. Leverkusen stále bez zraněného útočníka Patrika Schicka podlehl na svém hřišti 0:1 Kolínu nad Rýnem. Bayer má na třetím místě už pouze bodový náskok na dotírající Freiburg, Hoffenheim i čtvrté Lipsko, které deklasovalo 6:1 poslední Fürth.

Dortmund využil remízy Bayernu 1:1 na hřišti Hoffenheimu, ačkoliv se proti patnáctému týmu tabulky na vítězství nadřel. Bielefeld inkasoval pouze v 21. minutě, kdy se po Hazardově přihrávce z pravé strany prosadil Wolf.

Leverkusen se bez dvacetigólového útočníka Schicka, který chybí od poloviny února kvůli trhlině v lýtkovém svalu, v ofenzivě trápil. Naopak v 67. minutě udeřil na druhé straně střídající Schindler a zařídil „Kozlům“ posun na sedmé místo.

Domácím se navíc zranila další opora. Osmnáctiletý německý reprezentant Florian Wirtz musel opustit hřiště už ve 28. minutě poté, co si v souboji s Lucou Kilianem poranil levou nohu. Z trávníku ho odnesli na nosítkách a klub po utkání na svém webu oznámil, že talentovaný kreativní záložník si přetrhl přední zkřížený vaz v levém kolenu. Mimo hru tak bude několik měsíců.

Na šesti brankách Lipska ve Fürthu se podílelo šest různých hráčů. Gól a dvě asistence si připsali Forsberg a Nkunku, jenž má v aktuální bundesligové sezoně bilanci 15 zásahů a devíti gólových přihrávek.

Fürth - Lipsko 1:6
Branky: 4. Leweling - 17. Silva, 32. Forsberg, 35. Laimer, 45. Henrichs, 58. Simakan, 69. Nkunku

1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46