Autor: Daniel Konečný
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Český kanón už opět pálí! Dvouměsíční gólové sucho protrhl Patrik Schick proti svému nejoblíbenějšímu soupeři, Fürthu. Famózní patičkou nakopl Leverkusen k obratu a „lékárníci“ se výhrou 4:1 vrátili na třetí příčku, jež zaručuje Ligu mistrů. „Tvrdě makáme, abychom si zahráli nejlepší klubovou soutěž na světě. Jsme rádi za tři body, ale už se soustředíme na další zápas,“ pronesl Schickův kolega z útoku Sardar Azmoun.

Fürth Patriku Schickovi chutná a stal se prvním soupeřem, jemuž sparťanský odchovanec ve své kariéře nasázel pět branek. Stačily mu na to pouhé dva zápasy.

Po prosincovém galapředstavení, kdy řídil vítězství 7:1 čtyřmi góly a asistencí, si český snajpr smlsl na „trojlístcích“ i tentokrát. Po rohovém kopu byl Schick ve správný čas na správném místě a zády k bráně posunul odražený míč efektní patičkou do sítě ve stylu Zlatana Ibrahimoviče.

Úchvatným způsobem tak po dlouhých dvou měsících rozšířil svůj bundesligový gólový účet na jednadvacet branek v sezoně a srovnal stav zápasu na 1:1.

Domácí Greuther šel do utkání s vědomím, že případná porážka bude znamenat sestup, čemuž odpovídalo i nasazení hráčů. Už v páté minutě tedy Jessic Ngankam předskočil lehkovážného Kemira Demirbaye a přihrál volnému Jetru Willemsovi, jehož rána nasadila jesle Odilonu Kossounouvi i gólmanu Lukáši Hrádeckému.

10. Max Kruse Wolfsburg 12

„Lékarníci“ však zásluhou útočníků Schicka a Sardara Azmouna, jemuž namazal gólman Andreas Linde, do 18. minuty skóre otočili a začali utkání kontrolovat.

„Z premiérové branky v dresu Leverkusenu mám ohromnou radost, ale mým cílem je především vždy nechat na hřišti vše a dostat se s týmem do Ligy mistrů,“ hovořila skromně lednová posila ze Zenitu Petrohrad, jež se stala hvězdou utkání, když po změně stran ke svému gólu přidala i krásnou asistenci u branky Paulinha.

Domácí totiž po poločase více otevřeli hru, což přesně vyhovovalo Bayeru, jenž se v protiútocích vyžívá. Sám Schick mohl dvacet minut před koncem přidat svůj druhý gól v zápase, ale pravačkou mířil z první jen těsně vedle. Na konečných 4:1 tak upravil pěknou ranou z dálky Palacios.

„Dnes jsme nepodali ideální výkon. Příliš se nám nedařilo s míčem i bez něj, ale v této fázi sezony jsou naprosto klíčové tři získané body,“ byl v dobré náladě trenér Gerardo Seoane. Tu umocnily výsledky nejbližších konkurentů Bayeru. Lipsko totiž prohrálo 1:2 na Unionu a Freiburg doma remizoval 3:3 s Mönchengladbachem.

„Tlak na výsledky je teď obrovský, což se na výkonu asi podepsalo. Tato výhra nám ovšem dodá sebevědomí. Nakonec, účast v Lize mistrů máme pouze ve svých rukách,“ má Seoane jasný cíl.