Pavlenka vychytal čisté konto, slaví i Dortmund. Král u výhry Schalke

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Dortmundu se díky sedmé výhře za sebou posunuli do čela bundesligy. Zápas 22. kola na hřišti Hoffenheimu, za který nastoupil po zranění podruhé za sebou v základní sestavě český obránce Pavel Kadeřábek, rozhodl autor jediného gólu Julian Brandt. Čtvrté čisté konto v sezoně vychytal Jiří Pavlenka, jehož Brémy porazily předposlední Bochum 3:0. Alex Král byl u první výhry Schalke od loňského listopadu, jeho tým porazil Stuttgart 2:1. V přímém souboji o čtvrté místo zvítězilo Lipsko nad Frankfurtem 2:1.

O výhře Dortmundu rozhodla akce dvě minuty před poločasovou přestávkou, kdy Brandt tečoval zády centr Reuse. Německý záložník se prosadil ve čtvrtém bundesligovém zápase za sebou, což se v současné sezoně žádnému jinému hráči nepovedlo, celkově to byla v tomto ročníku jeho osmá branka. V druhé půli se trefil po Brandtově přihrávce mezi tři tyče také Wolf, gól ale kvůli předchozímu faulu odvolal videorozhodčí.

Hoffenheim prohrál popáté za sebou a drží barážovou příčku se stejným bodovým ziskem, jako má za ní Bochum na prvním sestupovém místě. Na výhru čeká Kadeřábkův tým v lize už dvanáct zápasů.

Pavlenka v brance Werderu čelil jen dvěma střelám. Domácí poslal do vedení čtrnáctým gólem v sezoně nejlepší střelec ligy Niclas Füllkrug, další branky dali Schmidt a po hodině hry Ducksch z přímého kopu. Brémy se posunuly na deváté místo.

Schalke nasměrovali za první letošní ligovou výhrou Drexler a krásným zakončením patičkou Bülter. Stuttgartu se podařilo už jen snížit, poté co nepřesná střela Sosy překvapivě propadla mezi nohama brankáře Fahrmanna. Schalke zůstalo na chvostu, ale na poslední nesestupové místo, které patří právě jeho soupeři, ztrácí už jen tři body. Stuttgart je mimo sestupové pásmo jen o skóre před Hoffenheimem a Bochumí, všechny tři týmy přeskočila Hertha po výhře 2:0 nad Augsburgem.

Lipsko ovládlo souboj osmifinalistů Ligy mistrů. Skóre otevřel v šesté minutě z úniku Werner po přihrávce Forsberga, na konci první půle si oba hráči role vyměnili. Sow už pouze snížil a Frankfurt zůstal v tabulce šestý.