Marná snaha Hamburku o návrat. V baráži neuspěl, Stuttgart se zachránil

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Stuttgartu uhájili bundesligovou příslušnost i pro další sezonu. Tým, který skončil v ligové tabulce šestnáctý, v barážovém dvojzápase předčil Hamburk, jenž se marně snaží o návrat mezi elitu už pět let. K záchraně Stuttgart vykročil výhrou 3:0 v prvním domácím zápase a potvrdil ji výhrou v dnešní odvetě 3:1.

Domácí fanoušky rozjásal už v šesté minutě Sonny Kittel střelou z dvaceti metrů. Stuttgart ale žádné drama nedopustil. Tři minuty po poločasové pauze vyrovnal Enzo Millota a francouzský záložník po hrubce brankáře Heuera Fernandese přidal i další pojistku. V nastavení se ještě trefil hostující útočník Silas.

Barážovou odvetu na stadionu Hamburku, který před pěti lety poprvé sestoupil, sledovalo téměř 56 tisíc diváků. Přímý postup HSV unikl ve druhé lize o jediný bod, loni neuspěl v baráži s Herthou Berlín.

Domácí: 6. Kittel

Hosté: 48. Millot, 64. Millot, 90+7. Katompa

Domácí: Fernandes – Heyer (69. Mikelbrencis), Montero (72. Königsdörffer), Schonlau /C/, Muheim – Meffert (69. Bilbija), Reis, Kittel – Jatta, Glatzel, Dompé.

Hosté: Müller – Mavropanos (46. Zagadou), Anton, Itó, Sosa (66. Nartey) – Vagnoman (82. Katompa), Karazor, Endó /C/, Führich – Millot (66. Tomás), Guirassy (66. Pfeiffer).

Domácí: Raab, Kisilowski, Zumberi, Heil, Krahn, Bilbija, Königsdörffer, Sanne, Mikelbrencis

Hosté: Seimen, Zagadou, Stenzel, Haraguči, Nartey, Pfeiffer, Katompa, Tomás, Egloff

Domácí: Muheim, Kittel, Bilbija, Mikelbrencis, Schonlau

Hosté: Mavropanos, Guirassy, Führich, Sosa, Tomás, Karazor