Bundesliga -  ONLINE PŘENOS -  Hamburger : Stuttgart - 5. června 2023   20:45

6' Kittel (Dompé)
1:3
(1:0)
Stuttgart
48' Millot  (Guirassy) • 64' Millot   • 90+7' Katompa  (Pfeiffer)
Hamburger
Fernandes – Heyer (69. Mikelbrencis), Montero (72. Königsdörffer), Schonlau /C/, Muheim – Meffert (69. Bilbija), Reis, Kittel – Jatta, Glatzel, Dompé.
Raab – Kisilowski, Zumberi, Heil, Krahn, Sanne.
Dankert – Rohde, Lupp
Volksparkstadion, Hamburg
55 886 diváků
Stuttgart
Müller – Mavropanos (46. Zagadou), Anton, Itó, Sosa (66. Nartey) – Vagnoman (82. Katompa), Karazor, Endó /C/, Führich – Millot (66. Tomás), Guirassy (66. Pfeiffer).
Seimen – Stenzel, Haraguči, Egloff.

Desetitisícový stuttgartský kotel slaví, na severu Německa je smutno. Hamburgu druhý rok po sobě nevyšel barážový pokus o návrat do bundesligy. Po porážce 0:3 ve Švábsku začala odveta pro domácí hodně nadějně, Kittelův gól z 6. minuty však zůstal ojedinělý. Druhý poločas naopak domácí vůbec nezvládli a třikrát inkasovali.
Tento zápas uzavřel velice zajímavou bundesligovou sezónu. Vítěze čekají více než dvouměsíční prázdniny, vyplněné dovolenými a letní přípravou na nový ročník, který odstartuje 18. srpna. Pro poražený Hamburg začne další pokus probít se mezi německou elitu již o tři týdny dříve, kdy zahajuje druhá liga.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 17:21.
90+7'
90+7'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Z vyhraného souboje Lucy Pfeiffera získal volný míč SILAS KATOMPA, ve vápně si tento fotbalista, který svého času hrál s falešnou identitou i datem narození, vychutnal dva zadáky i brankáře a zpečetil záchranu Stuttgartu v bundeslize.
90+6'
Signál z trestného kopu domácí totálně zpackali a z nadějné standardky je nakonec malá domů hamburskému brankáři přes půl hřiště.
90+5'
Žlutá karta pro VfB Stuttgart. Ve zbytečně dlouhém nastavení se to brousí, ošklivě zezadu fauloval Atakan Karazor.
90+4'
Žlutá karta pro Hamburger SV. Desátým napomínaným hráčem je za taktický faul Sebastian Schonlau.
90+4'
Po odvrácené standardce držel míč dlouze Dompé, snažil se kličkami oklamat Pfeiffera, ale ten mu nakonec míč čistě odebral.
90+3'
Žlutá karta pro VfB Stuttgart. Ošklivým skluzem zajel do Glatzela Tiago Tomás.
90+2'
Po rohu nakrátko hosté spíše tahají čas, navíc Pfeiffer fauloval Schonlaua.
90+1'
Roh vybojovali fotbalisté Stuttgartu. Schonlau dobrzdil až o reklamní panel.
90+1'
Rohový kop zachytává do rukavic Florian Müller.
90'
Postup je ztracen, ale domácí by se neradi loučili porážkou. Müller vytěsnil míč od bližší tyče na další roh.
89'
Hlavička Bakeryho Jatty po rohovém kopu končí nad břevnem.
88'
Vyrovnat mohl Königsdörffer, který hlavičkou přehodil Zagadoua a poté tváří v tvář přeloboval i brankáře Müllera. Lob však dopadl ještě před brankovou čáru, odkud ho na roh uklidil vracející se Itó.
87'
Domácí Bilbija si zasekl míč před pokutovým obloukem a pálí vysoko nad břevno až na tribunu.
85'
Prudkou ránu Silase Katompy z plného běhu vyrazil Heuer Fernandes před sebe, Pfeifferova dorážka v obtížné pozici z voleje pak sviští kolem šibenice do zámezí.
84'
Následný trestný kop prodlužuje Silas Katompa jen do zámezí.
83'
Žlutá karta pro Hamburger SV. U postranní čáry zastavil protiútok hostů faulem William Mikelbrencis.
82'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Josha Vagnoman, přichází Silas Katompa.
81'
Po minutách hamburského tlaku vyráží do kontru Vagnoman, stáhl se s ním Muheim a o míč ho čistě připravil.
79'
Jattovi utíká dlouhý skákavý nákop do zámezí.
76'
Jean-Luc Dompé po rohu prokličkoval zpět k vápnu a našel ve skrumáži Königsdörffera, jehož prudká hlavička mířila přímo do brankáře Müllera, který ji vyboxoval.
76'
Další Jattův centr vyhlavičkovali hosté velice nedůrazně a z přesně stejného místa zakončoval opět nepřesně Kittel. Tentokrát ovšem s tečí – roh pro domácí.
74'
Obrovská šance na vyrovnání! Jatta od koncové čáry zpětnou přihrávkou nachází Glatzela, který z první doslova o pár centimetrů minul nechráněnou pravou tyč.
72'
Hamburger SV sází vše na ofenzivní kartu:
místo obránce Francisca Montera míří na hřiště útočník Ransford Königsdörffer.
71'
Stejně jako když skokan na lyžích spadne z můstku, je potřeba po pádu co nejrychleji znovu skákat. Tak i Fernandes zvládl stejnou malou domů, při jaké před chvílí kiksnul.
70'
Střídající Tomás vypálil z pravého křídla zastřelovací pokus ragbyových parametrů.
70'
Žlutá karta pro Hamburger SV. Hned po příchodu na hřiště tvrdě fauloval Filip Bilbija.
69'
První dvě střídání provádí Hamburger SV:
ze hřiště odchází Moritz Heyer, přichází William Mikelbrencis,
loučí se také barážový rekordman Jonas Meffert, který prolínací soutěž hraje již posedmé, na jeho místo přichází Filip Bilbija.
66'
Trojnásobné střídání v mužstvu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Tiago Tomás,
ze hřiště odchází Serhou Guirassy, přichází Luca Pfeiffer,
ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Nikolas Nartey.
65'
Žlutá karta pro VfB Stuttgart (Borna Sosa). Rozhodčí si nakonec po uklidnění hromadné potyčky vybral po dvou provinilcích z každé strany.
65'
Žlutá karta pro VfB Stuttgart (Chris Führich).
65'
Žlutá karta pro Hamburger SV (Sonny Kittel).
65'
Žlutá karta pro Hamburger SV (Miro Muheim).
64'
Po vstřelené brance zřejmě došlo k nějakým slovním provokacím, které přerostly v šarvátku a hromadnou strkanici na hrací ploše. Rozhodčí si teď budou muset vybrat nějaké exemplární případy k potrestání, jinak by musel žlutou kartu ukázat polovině všech přítomných včetně laviček.
64'
Nevídanou minelu brankáře Heuera Fernandese při odkopu malé domů za velkým vápnem trestá doklepnutím do prázdné brány ENZO MILLOT a je rozhodnuto!
63'
Rozkouskovaná hra uprostřed hřiště svědčí hostům, bílo-modro-červení jen dávají v tísni malou domů Fernandesovi a po jeho výkopu posouvají míč do autu.
62'
Z ofsajdu se pozdě vracel Dompé.
60'
Hodina hry je za námi, Hamburg se po změně stran ještě k ničemu nedostal a jeho šance se s každou minutou scvrkávají.
58'
Žlutá karta pro VfB Stuttgart. Serhou Guirassy v nepřerušené hře sebral míč ze země a je mu pískána ruka.
57'
Pokus o vysunutí Guirassyho zhatil ofsajd, hostující útočník se marně zlobí na neodpískaný faul, který jeho prohřešek smazal.
57'
Švábští fotbalisté kontrolují hru a kombinují s míčem beze spěchu na útočné polovině.
54'
Kittel vysunul za obranu pohledným dloubáčkem Reise, který si zpracovával míč ve vzduchu a nohou a nechtěně nakopl stuttgartského obránce.
53'
Dnešní utkání sleduje 55 886 diváků.
51'
Po ubráněném rohu vyrazil do dlouhého sóla Führich, jenže před zakončením mu došel dech a teď zpytuje svědomí po zadrbané možnosti.
50'
Domácím nezbývá než se tlačit do útoku. Před Heyerem uklidil míč v tísni na roh Itó.
48'
Stejně jako v prvním barážovém utkání zaspal druholigista nástup do druhé půle. Wataru Endó vyslal spoluhráče do přečíslení dvou na jednoho, které zvládli perfektně. Serhou Guirassy nalákal obránce a předložil před bránu, kde úplně volný ENZO MILLOT placírkou prostřelil Fernandese, který přízemní střelu jen přizvedl do sítě.
47'
Úvod druhého poločasu nabízí spíše překopávanou.
46'
S jednou změnou se z šaten vrátil VfB Stuttgart:
Kvůli hrozící červené kartě byl stažen Konstantinos Mavropanos, na jeho místo nastupuje Dan-Axel Zagadou.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 64% – 36%, střely na bránu 2:0, střely mimo 1:2, rohy 1:2, ofsajdy 4:1, fauly 7:9.
Druholigový Hamburg oživil naděje na návrat do bundesligy rychlým gólem Kittela v 6. minutě, na který ale spoluhráči nedokázali navázat, když si vytvořili z tlaku jen pár náznaků. Hosté vyrovnali krásnou patičkou Guirassyho, kterou však po dvou minutách odvolal videorozhodčí pro ofsajd. Každopádně nás před více než padesáti tisíci diváky ještě čeká zajímavý druhý poločas.
45+4'
45+4'
Glatzel přebral kolmou přihrávku, jenže přes Antona se nedokázal prosadit a stuttgartský obránce zkušeně pouští míč do zámezí.
45+3'
Znovu si nepohlídali hamburští fotbalisté ofsajd, zapomněl se Kittel.
45+2'
Pořádný závar po trestném kopu Hamburgu. Po sérii hlaviček z obou stran přistrčil Heyer získaný míč pod sebe Jattovi, jehož nadýchaný centr hlavičkoval zpět na bránu Dompé a Müller vyškraboval jednou rukou jen před sebe. Spoluhráči byli naštěstí pro něj na místě v dostatečném počtu.
45+1'
Domácí odchovanec Vagnoman podrazil při kličce u postranní čáry Glatzela, Hamburg rozehraje zajímavý přímák jen kousek za úrovní velkého vápna.
45'
Schonlau si vyběhl na trestný kop z hloubi pole a hlavičkoval jen do jednoho z bránících hráčů.
43'
Hamburg v závěru poločasu šturmuje za druhým gólem, do vápna létá jeden centr za druhým. Hlavičkou vracel míč do ohně Glatzel, po něm posílal střílený centr Heyer, znovu to zkoušel Reis a vše končí jen správně odmávaným ofsajdem.
42'
Domácí sice oprávněně reklamovali ruku hostujícího Antona, rozhodčí však viděl již dříve faul domácího Glatzela.
41'
Dompého nadýchaný centr odhlavičkoval z malého vápna s přehledem Itó.
40'
Reisův skákavý míč sklepl Meffert pěkně pod sebe pro Glatzela, který napřáhl zpoza velkého vápna a asi o metr minul levou tyč stuttgartské brány.
38'
Po dlouhém výkopu brankáře Fernandese centruje Heyer a od hostujícího Sosy se míč odráží do velké výšky. Heyer se ho ještě bez úspěchu pokusil posunout hlavičkou do vápna.
38'
Guirassy trestným kopem z 25 metrů výrazně přestřeluje.
37'
A hned následuje další faul už v dostřelové vzdálenosti. Po Endově šajtli domácí kapitán Schonlau podrazil Guirassyho
36'
Kittel stáhl za dres Karazora a ještě loni spoluhráč Vagnoman ho důrazně odstrkuje od místa přestupku, aby mohli hosté rozehrát.
34'
Mavropanos si se žlutou kartou musí dávat v soubojích pozor, ale Glatzela teď dokázal čistě ubránit a následuje malá domů.
31'
Hosté otáčejí hru, Führich udržel skákající míč na koncové čáře sice jen pro Heyera, ale ten rozehrál nepřesně. Millot zachytil míč, Vagnoman se však k jeho přihrávce nedostal a tak na druhý pokus končí balon v zámezí.
31'
Byl to právě japonský stoper, kdo odehrál centrovaný míč z přímého kopu ven z pokutového území.
30'
Hiroki Itó zezadu silně postrčil Ludovita Reise a nabídl Hamburgu standardku 30 metrů od brány.
29'
Při opakovaném rohu viděl rozhodčí Dankert útočný faul, což na věci mění jen málo, protože hlavička ze skrumáže stejně letěla vedle.
28'
Francisco Montero odhlavičkoval Führichův míč z malého vápna před Mavropanosem a roh hostů se stěhuje k praporku na pravé straně z jejich pohledu.
28'
Chris Führich vybojoval u praporku rohový kop pro švábský celek.
27'
Rozhodčí si mohl vybrat mezi několika ostrými zákroky, ukazuje nakonec útočný faul Hamburgu a rozehrávku si hodně zvolna chystá Itó.
25'
Žlutá karta pro VfB Stuttgart. Konstantinos Mavropanos stáhl zezadu za dres unikajícího Kittela.
24'
Heuer Fernandes vzápětí uklouzl při rozehrávce a tak tak, že stačil skluzem přes nohu odkopnout míč před Millotem.
23'
Do šance se už řítil Enzo Millot, hamburský brankář Fernandes však včas vyběhl a byl u míče o zlomek vteřiny dříve.
21'
Millotův střílený centr byl pro Vagnomana příliš prudký, míč dospěl až za postranní čáru a vhazují domácí.
20'
Bakery Jatta nabízel míč po úniku pravým křídlem Glatzelovi, který přestřelil a opožděně je rovněž máván ofsajd na druhé straně.
19'
Hra tak pokračuje po dvou minutách napjatého čekání na verdikt nepřímým kopem Hamburgu.
19'
VAR se musel vráti hodně daleko, ofsajd totiž předcházel zhruba osmé asistenci.
17'
Ochozy zpražil nevídaným zakončením SERHOU GUIRASSY. Domácím se několikrát nepodařilo zastavit Vagnomanem rozjetou a na pohled trochu kostrbatou akci, Millot vysunul do křídla Enda a jeho skluzovatý centr uklidil Guirassy patičkou jako na točně k tyči. Po chvíli však naopak stadión jásá, VAR totiž odhalil ofsajd a branka je odvolána!
15'
Hiroki Itó rozehrává z vlastní poloviny po Kittelově útočném faulu, v souboji o míč si naopak počínali nedovoleně hosté a míč se vrací na hamburské kopačky.
13'
Glatzel si nabíhal na Reisovu uličku, jenže hosté ho v tandemu dokázali zpacifikovat.
11'
Japonský špílmachr Stuttgartu se vrací na trávník a za mírného pískotu z hlediště bez viditelných omezení pokračuje ve hře.
9'
Domácí zakopávají míč do zámezí, na hrací ploše leží v bolestech Wataru Endó.
7'
Stuttgart mohl okamžitě odpovědět, když Chris Führich přesprintoval Moritze Heyera v běžeckém souboji o Endův nákop, svou šanci ale zakončil do boční sítě.
6'
Hamburg právě vstřelil branku!
Stadión bouří, takový úvod ocení i nestranný fanoušek, naděje Hamburgu na postup do bundesligy totiž rozdmýchal SONNY KITTEL. Z 20 metrů umístil krásným angličanem do sítě míč, který mu podal přes šíři hřiště Dompé po jesličkách, které u lajny nasadil Mavropanosovi.
4'
Jean-Luc Dompé provedl přímý kop z 23 metrů výtečně, ovšem Florian Müller byl na místě a zpod břevna jeho střelu vytahuje na roh.
4'
Domácí získávají vzápětí zajímavou standardku nějakých šest metrů před velkým vápnem.
3'
Hostující brankář Müller si předkopával míč při rozehrávce a jen tak tak, že se k němu nedostal dotírající Kittel.
1'
Domácí hrají v bílomodrých dresech a červených trenýrkách, hosté jsou celí v černém.
1'
Obě mužstva jsou nastoupena před beznadějně zaplněný stadión.
Domácí udělali jednu vynucenou změnu v sestavě oproti úvodnímu duelu, když nemocného Davida nahradil Montero. Když hrál španělský obránce v základu naposledy 31. března, skončilo to červenou kartou.
Stuttgart nastupuje beze změny, což se pod trenérem Höneßem stalo vůbec poprvé.

Hamburger SV: Fernandes – Heyer, Montero, Schonlau (C), Muheim – Meffert, Reis, Kittel – Jatta, Glatzel, Dompé.
Náhradníci: Raab – Kisilowski, Zumberi, Heil, Krahn, Bilbija, Königsdörffer, Sanne, Mikelbrencis.
Trenér: Walter.

VfB Stuttgart: Müller – Mavropanos, Anton, Ito, Sosa – Vagnoman, Karazor, Endó (C), Führich – Millot, Guirassy.
Náhradníci: Seimen – Zagadou, Stenzel, Haraguči, Nartey, Pfeiffer, Katompa, Tomás, Egloff.
Trenér: Höneß.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Lupp.
Pro dnešek je daleko důležitější výsledek úvodního zápasu baráže, který skončil jasným vítězstvím Stuttgartu 3:0. Skóre otevřel Mavropanos hned ve 45. vteřině, krátce po přestávce zvyšovali hamburský odchovanec Vagnoman a Guirassy, který se tím vykoupil za neproměněnou penaltu z první půle.
Fotbalisté z hanzovního přístavu v ústí Labe tak budou mít nesmírně těžkou práci, aby si vynutili alespoň penaltový rozstřel.
Vzájemné zápasy
Oba celky se před letošní baráží naposledy utkaly v sezóně 2019/20, a to hned třikrát. Ve druhé bundeslize rozmetal Hamburg svého soupeře 6:2, naopak jarní odvetu prohrál 2:3. Také ve druhém kole německého poháru byl po prodloužení úspěšnější poměrem 2:1 na hřišti soupeře Stuttgart.
VfB Stuttgart
Osm kol před koncem uzavíral Stuttgart bundesligovou tabulku. Pod mladým trenérem Hoeneßem se fotbalisté z metropole Württemberska herně i výsledkově (3-4-1) zvedli a dokonce byli blízko přímé záchraně. V posledním kole však doma jen remizovali s Hoffenheimem 1:1 a překvapivou výhrou nad Leverkusenem je na poslední chvíli přeskočila Bochum.

Stuttgart získal nakonec navlas stejnou bilanci jako loni (7-12-15), kdy mu stačila k patnácté příčce, letos i při lepším skóre spadl do baráže. Také VfB je tradičním prvoligovým klubem, který od založení bundesligy v roce 1963 vynechal jen čtyři ročníky. V síni slávy má i tři mistrovské tituly (1984, 1992 a 2007).

Až na zraněného a v klubu stejně končícího stopera Zagadoua nejsou z kádru Stuttgartu před odvetou hlášeny žádné zdravotní potíže.

Střelci: 13 – Guirassy, 6 – Endó, Mvumpa.
Hamburger SV
Přímý návrat po pěti letech do bundesligy unikl jednomu z nejtradičnějších účastníků, který v ní předtím strávil 55 let v kuse, o jediný bod. Navzdory třízápasové vítězné sérii se Hamburgu nepodařilo předstihnout někoho z vedoucího dua Heidenheim, Darmstadt a a tak musí po roce opět do baráže.

Teď půjde o to, aby se nevymstily předčasné oslavy postupu po skončení duelu posledního druholigového kola v Sandhausenu. Tam „červené kalhoty“ vyhrály 1:0, Heidenheim v té chvíli v Řezně v nastavení prohrával, jenže přišel šok a dvougólový obrat dokonaný v 99. minutě poslal do bundesligy historického nováčka z Württemberska. Slavící fanoušci hostů se pak z trávníku poroučeli s nevěřícnými výrazy v tvářích.

Před rokem Hamburg vyhrál první barážové utkání v Berlíně nad Herthou 1:0, jenže doma přišel kolaps a s přispěním Vladimíra Daridy porážka 0:2.

Chorvatský obránce Vušković dostal osmnáctiměsíční trest za doping, svalové zranění vyřadilo slovenského reprezentanta Bénese. Jinak je kádr trenéra Waltera kompletní.

Střelci: 19 – Glatzel, 10 – Königsdörffer, 9 – Reis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.