Hložek dal gól, Pavlenka má nulu. Mönchengladbach padl s Bayernem

9
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Střídající útočník Adam Hložek svým prvním gólem v nové sezoně německé fotbalové ligy pomohl Leverkusenu k vysoké domácí výhře 5:1 nad Darmstadtem. Jiří Pavlenka si při vítězství Brém 4:0 nad Mohučí připsal první čisté konto v sezoně. Werder bodoval poprvé po dvou porážkách. Hoffenheim porazil 3:1 dosud stoprocentní Wolfsburg, za který odehrál 82 minut Václav Černý. Ve večerním duelu nestačil Čvančarův Mönchengladbach na Bayern Mnichov (1:2). Exsparťanský útočník odehrál 59 minut, prosadit se nedokázal.

Hložek začal stejně jako v předchozích dvou utkáních na lavičce. Do hry přišel v 80. minutě místo Wirtze a po třech minutách upravil na konečných 5:1. Po Mbambově přihrávce z pravé strany levačkou trefil pohodlně odkrytou branku hostů. Pro bývalého útočníka Sparty to byl šestý bundesligový gól v kariéře.

Dvěma góly se na vítězství Leverkusenu podílel Nigerijec Boniface. Letní posila Bayeru skórovala dvakrát i v předchozím zápase v Mönchengladbachu. Leverkusen je v čele neúplné tabulky se stoprocentní bilancí.

Brankář Matěj Kovář zůstal na lavičce Leverkusenu, útočník Patrik Schick se stále zotavuje po operaci třísel.

Mönchengladbach proti Bayernu od začátku hrozil ze standardních situací. V 25. minutě Friedrich trefil břevno, ale chvíli nato již Itakura po rohu hlavou usměrnil míč za záda brankáře Ulreicha. Úřadující mistr vyrovnal v druhém poločase zásluhou Saného. Vzápětí Čvančara přepustil místo na hřišti zbrusu nové posile Siebatcheuovi. V 70. minutě ještě brankář Borussie Nicolas Gnabryho hlavičku vytěsnil mimo tři tyče, ale na Telův pokus hlavou byl tři minuty před koncem řádné hrací doby už krátký.

Poprvé vyšel v bundeslize střelecky naprázdno kanonýr Kane, který dal v předchozích dvou zápasech tři branky. Bayern porazil Mönchenglabach po pěti zápasech a v Borussia-Parku zvítězil po více než čtyřech letech. Obhájci titulu udrželi stoprocentní bilanci a po reprezentační přestávce se utkají s vedoucím Leverkusenem.

Werder s Pavlenkou v brance si připsal první body v sezoně. Na 4:0 uzavřel skóre střídající Njinmah, který svůj debut v dresu Brém ozdobil navíc i asistencí na Bittencourtův gól. Brémy se výborně vyrovnaly s odchodem kanonýra Füllkruga, nejlepší střelec uplynulého ročníku bundesligy přestoupil v týdnu do Dortmundu.

Hoffenheim porazil 3:1 dosud stoprocentní Wolfsburg, za který odehrál 82 minut Václav Černý. Pavel Kadeřábek domácím chyběl vinou svalového zranění. Stuttgart deklasoval Freiburg 5:0, dvěma góly se o to přičinili Guirassy a Führich. Pro Stuttgart to byla už druhá pětigólová výhra v ročníku, který zahájil vítězstvím 5:0 nad Bochumí. Následně podlehl 1:5 v Lipsku.

Leverkusen - Darmstadt 5:1
Branky: 21. a 61. Boniface, 49. Palacios, 68. Hofmann, 83. Hložek - 25. Vilhelmsson,

Stuttgart - Freiburg 5:0
Branky: 8. a 62. Führich, 17. a 19. Guirassy, 75. Millot,

Mönchengladbach - Bayern Mnichov 1:2
Branky: 30. Itakura - 58. Sané, 87. Tel.

1. Leverkusen 30 25 5 0 75:20 80
2. Bayern 30 21 3 6 87:37 66
3. Stuttgart 30 20 3 7 68:36 63
4. Lipsko 30 18 5 7 69:34 59