Famózní Schick! Nasázel hattrick za poločas, ale... Leverkusen dál kraluje

Autor: pla, ČTK, iSport.cz
20
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

Z českého pohledu přišel Ježíšek do Leverkusenu o čtyři večery dříve. Že je Bayer v zápase proti Bochumi (4:0) favoritem, by řekl každý fotbalový fanoušek, kouč Xabi Alonso se odhodlal nechat na lavičce nigerijského snajpra Victora Boniface. Jenže si hosté oddechnout nemohli. V základu totiž naskočil Patrik Schick. Třikrát české bum a do poločasu bylo jasno, i když…

Proměněná penalta, střela z první po přízemním centru Frimponga a navrch hlavička po rohovém kopu? Nebylo pochyb, kdo je ve středečním večeru hvězdou zápasu v BayAreně. Český útočník Patrik Schick.

V bundesligovém základu se objevil poprvé od října loňského roku. Po půl hodině jej fauloval brankář Manuel Riemann a český kanón následně nezaváhal. Nejkrásnější moment si Schick schoval o dvě minuty později, kdy si krásně naběhl na přízemní přihrávku ze strany a byl nekompromisní. V nastavení první půle pak hlavou poslal míč do sítě po rohu Grimalda.

„Lepší jsem si to ani nedokázal představit,“ řekl Schick po utkání na klubovém účtu na sociální síti X. „Jsem moc, moc šťastný. Ale také mám za sebou neuvěřitelně dobré hráče, Flo, Jonase a další, takže to mám jako útočník docela snadné,“ dodal český reprezentant, který v červnu podstoupil operaci přitahovačů.

Jenže zpomalené záběry odhalily, že míč se po Schickově hlavičce ještě otřel o spoluhráče Roberta Andricha. Je tedy pravděpodobné, že jeden gól reprezentačního forvarda bude dodatečně překlasifikován na asistenci. V 67. minutě pak Schicka vystřídal Boniface, který dvě minuty na to skóroval také. Tohle byl ale pro „lékárníkovic čtrnáctku“ velmi důležitý mač…

Bayern také vyhrál, Kane má 21 gólů

V závěsu za Leverkusenem zůstává Bayern, který zvítězil ve Wolfsburgu 2:1. Václav Černý do hry naskočil z domácí lavičky v 84. minutě. V první půli se za bavorský klub trefili Musiala a Kane, domácí se vzmohli jen na Arnoldovo snížení.

Kapitán anglické reprezentace Kane nastřílel v bundeslize už 21 branek, k čemuž přidal pět asistencí. Vyrovnal tak nejproduktivnějšího hráče uplynulého ročníku, jímž byl Randal Kolo Muani z Frankfurtu.

Jamal Musiala se ve věku 20 let a 297 dnů stal nejmladším hráčem v historii Bayernu, jemuž se podařilo nasbírat 100 ligových startů. V bundeslize této mety v mladším věku dosáhli pouze Kai Havertz (Leverkusen), Timo Werner (Lipsko) a Julian Draxler (Schalke).

Vítězství si připsal i třetí Stuttgart, který doma porazil Augsburg 3:0 a na první místo ztrácí osm bodů. Za VfB se postupně prosadili Undav, Guirassy a Führich.

Union Berlín doma porazil Kolín nad Rýnem 2:0, udržel první čisté konto v sezoně a opustil sestupové pásmo. Alex Král za domácí naskočil do hry v 62. minutě. Union získal tříbodový náskok na barážovou 16. pozici a navíc má zápas k dobru.

Branky padaly až v druhém poločase. Nejprve se v 55. minutě trefil Hollerbach. Na jeho zásah navázal o 23 minut později Fofana, který je v Berlíně na hostování z Chelsea a gólově se v bundeslize prosadil poprvé.

Bundesliga - 16. kolo:

Union Berlín - Kolín nad Rýnem 2:0
Branky: 56. Hollerbach, 78. Fofana.

Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 2:1
Branky: 90.+2 Buta, 90.+8 Koch - 27. Wöber.

Heidenheim - Freiburg 3:2
Branky: 53. Dinkci, 85. Kleindienst, 90.+3 vlastní Ginter - 7. a 64. z pen. Höler.

Leverkusen - Bochum 4:0
Branky: 30. z pen., 32. a 45.+1 Schick, 69. Boniface.

Stuttgart - Augsburg 3:0
Branky: 18. Undav, 45.+2 Guirassy, 69. Führich.

Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:2
Branky: 45.+1 Arnold - 33. Musiala, 43. Kane.

1. Leverkusen 31 25 6 0 77:22 81
2. Bayern 31 22 3 6 89:38 69