Schick s Hložkem střídali při výhře Leverkusenu. Bayern vyrovnal rekord

3
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Leverkusenu se střídajícími českými útočníky Patrikem Schickem a Adamem Hložkem porazili v 15. kole německé ligy doma 3:0 Frankfurt. Lídr tabulky uspěl po dvou remízách a stále má čtyřbodový náskok na druhý Bayern Mnichov, který zdolal rovněž 3:0 čtvrtý Stuttgart. Obhájci titulu odehráli o jeden zápas méně než Leverkusen.

Leverkusen poslal do vedení po čtvrthodině nejlepší střelec týmu Boniface, jenž prostřelil nejistého gólmana Trappa a zaznamenal devátou trefu v ligovém ročníku. Krátce po změně stan definitivně rozhodli "slepenými" góly Frimpong s Wirtzem, jenž skóroval chytrým lobem.

Schick se dostal do hry v 72. minutě, na gól ze čtvrtečního duelu Evropské ligy proti Molde (5:1) ale nenavázal. Jeho reprezentační kolega Hložek se trefil proti norskému soupeři dokonce dvakrát, ani on se ale dnes po příchodu na hřiště v 82. minutě neprosadil. V nominaci Bayeru byl i náhradní brankář Kovář.

Leverkusen neprohrál 24. soutěžní utkání od začátku sezony a dorovnal německý rekord, který dosud samostatně držel Hamburk z ročníku 1982/83.

Bayern v minulém kole utrpěl debakl 1:5 ve Frankfurtu, tentokrát byl ale v přímém souboji o druhé místo suverénní. Už ve druhé minutě otevřel skóre Kane po Saného přihrávce před prázdnou bránu. Bavorský velkoklub v lize skóroval v 64. domácím utkání v řadě, čímž vyrovnal vlastní rekord soutěže z let 1970 až 1974.

Kane přidal druhý zásah v 55. minutě a 20. gólem ve 14. utkání potvrdil pozici nejlepšího střelce bundesligy. Skóre uzavřel hlavou stoper Kim Min-če.

Freiburg zdolal doma 2:0 Kolín nad Rýnem a třetí výhrou za sebou se posunul na šestou příčku. Hosté hráli od 62. minuty bez vyloučeného Chabota, čehož brzy využil k vítězné brance útočník Gregoritsch, který dal v posledních pěti soutěžních utkáních šest gólů. Pojistku přidal v nastavení Sallai.