Kane překonal nováčkovský rekord bundesligy, Bayern přehrál Darmstadt

1
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Harry Kane pomohl 31. gólem v sezoně německé fotbalové ligy Bayernu Mnichov k výhře 5:2 na hřišti posledního Darmstadtu a překonal nováčkovský rekord Uweho Seelera. Anglický reprezentační kapitán zároveň překonal osobní ligový rekord. V závěru však musel střídat po nárazu do brankové konstrukce. Bayern ztrácí na lídra tabulky Leverkusen sedm bodů, Bayer bude hrát v neděli ve Freiburgu. Třetí Stuttgart zvítězil na hřišti Hoffenheimu 3:0. David Jurásek za domácí poprvé odehrál celé utkání, jeho spoluhráč Pavel Kadeřábek 78 minut.

Dosavadní rekordman Seeler se ve své první bundesligové sezoně 1963/64 prosadil třicetkrát. Nejvíce gólů v jednom ročníku dosud vstřelil Robert Lewandowski, který v dresu Bayernu v sezoně 2020/21 dal 41 branek.

Darmstadt se ujal vedení, ale na Skarkeho trefu z 28. minuty ještě do poločasu odpověděli Musiala a Kane. Musiala se po změně stran trefil znovu a čtvrtý gól úřadujících mistrů přidal střídající Gnabry. Pátou branku Bayernu si v 93. minutě připsal Tel, který také začal na lavičce, a skóre uzavřel domácí Vilhelmsson. Poslední Darmstadt ztrácí na záchranu dvanáct bodů.

Stuttgart se dostal do vedení v 16. minutě zásluhou Millota a těsně před poločasem zvýšil Guirassy. Guinejský útočník dal už 22 branek a je za Kanem na druhém místě tabulky střelců. V 68. minutě pečetil výsledek Leweling.

Wolfsburg doma podlehl Augsburgu 1:3. V deváté minutě poslal domácí do vedení Wimmer, ale stejný hráč dostal těsně před poločasem červenou kartu za zmaření jasné brankové šance. Augsburg ještě do pauzy srovnal zásluhou Maiera a ve druhém poločase otočil skóre dvěma brankami Jakič. Václav Černý zůstal mezi domácími náhradníky.

Wolfsburg čeká na vítězství už jedenáct zápasů a v tabulce je čtrnáctý s náskokem šesti bodů na barážové šestnácté místo. Sedmý Augsburg zvítězil počtvrté v řadě a ztrácí na pohárové příčky pět bodů.

Union Berlín přehrál Brémy 2:1. Domácí záložník Alex Král naskočil do hry v 85. minutě, kdy vystřídal Tousarta, brankář Jiří Pavlenka opět zůstal mezi náhradníky Werderu. Union uspěl po třech zápasech bez výhry a je třináctý. Brémy počtvrté za sebou nezvítězily a jsou desáté.

Mönchengladbach bez stále zraněného Tomáše Čvančary remizoval na hřišti Heidenheimu 1:1. Borussii dostal do vedení v deváté minutě Hack a za domácí ve druhém poločase srovnal Dinkci.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Darmstadt - Bayern Mnichov 2:5
Branky: 28. Skarke, 90.+5 Vilhelmsson - 36. a 64. Musiala, 45.+1 Kane, 74. Gnabry, 90.+3 Tel

Heidenheim - Mönchengladbach 1:1
Branky: 66. Dinkci - 9. Hack

Mohuč - Bochum 2:0
Branky: 45.+3 z pen. a 71. Burkardt

Union Berlín - Brémy 2:1
Branky: 50. Vertessen, 52. Aarsonson - 63. Weiser

Wolfsburg - Augsburg 1:3
Branky: 9. Wimmer - 61. a 79. Jakič, 45.+3 Maier