7. dubna 2024 • 19:51

Kadeřábek při výhře Hoffenheimu nahrál na dvě góly. Asistenci měl i Čvančara

4
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Pavel Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi v německé fotbalové lize Hoffenheimu k domácí výhře 3:1 nad Augsburgem. David Jurásek za vítěze odehrál 75 minut. Mönchengladbach otočil utkání na hřišti Wolfsburgu a zvítězil 3:1. Tomáš Čvančara za hosty naskočil v 82. minutě a podílel se na třetí brance. Václav Černý za domácí nastoupil o devět minut dříve.

Hoffenheim vedl po dvaceti minutách 2:0. V 17. minutě vybídl Kadeřábek přízemním centrem ke skórování Weghorsta, jenž o tři minuty později asistoval u gólu Kramariče.

Hosté do druhého poločasu změnili rozestavení a Demirovič po hodině hry snížil. Na víc se však Augsburg nezmohl a naopak ještě jednou inkasoval. V 90. minutě Kadeřábek uvolnil Beboua, jenž z úhlu prostřelil Dahmena a zpečetil výsledek.

Svěřenci trenéra Matarazza zvítězili po sérii tří ligových proher a posunuli se na osmé místo. Mají stejně bodů jako jejich dnešní soupeř, který je v tabulce o příčku výš. Oba týmy ztrácejí na pohárové pozice šest bodů.

Wolfsburg poslal v sedmé minutě do vedení Baku. Mönchengladbach skóre otočil ve druhém poločase po trefách Itakury, Ngoumoua a Reitze, jenž se prosadil po Čvančarově sraženém centru.

Borussia uspěla po čtyřech zápasech bez výhry a z jedenáctého místa má na barážovou pozici náskok osmi bodů. Vlci prohráli ve druhém utkání pod vedením nového trenéra Ralpha Hasenhüttla a jsou o tři příčky horší, na šestnáctou Mohuč mají náskok pěti bodů.