Leverkusen může za týden slavit titul, Bayern zkolaboval. Hložek se zranil

8
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Bayern vedl ve 28. kole bundesligy na hřišti Heidenheimu 2:0 a nakonec prohrál 2:3. Leverkusenu k zisku mistrovského titulu stačí jediná výhra, příští týden hraje proti Werderu Brémy. V sobotu svěřenci trenéra Xabiho Alonsa porazili Union Berlín 1:0, v utkání se zranil Adam Hložek.

Z trojice českých fotbalistů na soupisce Bayeru nastoupil v základní sestavě jen Hložek a po 33 minutách musel kvůli zranění trávník opustit.

Domácí Gosens stihl za poločas dvě žluté karty a početní převahu hosté rychle využili. První gól v nastavení prvního dějství ještě zrušil videorozhodčí, pak ale sudí nařídil penaltu za ruku a Wirtz ji v osmé minutě prodloužení proměnil. Alex Král v týmu Unionu přišel na hřiště až po hodině hry, ale porážku neodvrátil.

Trenér Bayernu Tuchel už po minulé domácí porážce s Dortmudem uznal, že bavorský velkoklub podvanácté v řadě na trůn neusedne. V Heidenheimu se jeho slova potvrdila. Přitom obhájce titulu začal dobře. Velký podíl na tom měl Gnabry, který první gól připravil pro Kanea a druhý dal sám. Anglický kanonýr to ve své první sezoně v bundeslize dotáhl už na 32 ligových zásahů.

Po změně stran ale domácí v rozpětí tří minut manko smazali a Kliendienst svým druhým gólem v zápase strhl vedení na stranu domácích. Heidenheim tak vyhrál poprvé po šesti kolech. Thomas Müller na svůj 700. zápas v dresu Bayernu rád vzpomínat nebude.

Stuttgart prožívá mimořádnou sezonu a má namířeno do Ligy mistrů, kterou hrál naposledy v roce 2010. Nezastavila ho ani Borussia Dortmund a po čtyřech výhrách v řadě vyšla naprázdno. Postaral se o to guinejský útočník Guirassy a byl to už jeho 24. ligový gól od začátku soutěže. Stuttgart tak svého rivala porazil už potřetí, zdolal ho v této sezoně v lize i v poháru. A Guirassy se trefil v každém z těchto zápasů.

Lipsko bojující s Dortmundem o čtvrté a poslední německé místo v Lize mistrů rozhodlo o výhře ve Freiburgu třemi góly už do přestávky. Dvakrát se trefil jeho nejlepší střelec Openda a načal tak svou třetí desítku ligových branek v sezoně. Domácí promarnili největší šanci, když Höler neproměnil penaltu. Po změně stran dostal výsledek jen drobné úpravy, hosté vyhráli 4:1.

Předposlední Kolín nad Rýnem po sedmi kolech poprvé ukořistil tři body. Porazil Bochum 2:1, když oba góly vstřelil až v prodloužení. V dalším utkání ohrožených týmů Mohuč deklasovala poslední Darmstadt 4:0 a zdá se, že nováček se po roce vrátí zpět do druhé ligy. Šestnáctá příčka, která by znamenala alespoň naději v podobě baráže, se mu vzdálila na devět bodů.