To je skok! Montér z třetiligové Břeclavi jde do první nizozemské ligy | iSport.cz
2. ledna 2013 • 17:59

To je skok! Montér z třetiligové Břeclavi jde do první nizozemské ligy

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jaroslava Navrátila čeká přestup snů. Z MSFL zamíří jednadvacetiletý fotbalista do nejvyšší nizozemské soutěže.
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jít ze třetí ligy v Česku do nejvyšší soutěže v Nizozemsku? Zdánlivě nemožný scénář se může stát realitou v případě Jaroslava Navrátila. Ještě na podzim kopal jednadvacetiletý ofenzivní fotbalista v dresu Břeclavi, dnes nastoupil do přípravy Almela.Do desátého celku první nizozemské ligy by měl přijít na půlroční hostování s dvouletou opcí. Angažmá by podle jeho agenta Davida Nehody mělo být uzavřeno do konce ledna.

Jedenadvacetiletý Navrátil dosud působil v MSFL, kde za čtvrtý tým tabulky Břeclav dal na podzim jedenáct branek. V prosinci uspěl na testech v Almelu, které si ho pozvalo na doporučení skauta. Následně se domluvil na angažmá a dnes nastoupil do přípravy.

"Už mě napadalo, že třetí liga klidně může být můj strop, že už výš nepůjdu. Pak přišla letošní sezona, kdy se mi už v přípravě dařilo. Padaly mi tam góly, začal jsem si věřit. A taky doufat, že si mě všimne někdo ze druhé nebo i první ligy. A dopadlo to takhle," řekl v prosincovém rozhovoru pro server idnes.cz Navrátil, který dosud kromě fotbalu pracoval jako montér rozvaděčů.

Křídelní útočník tak napodobil například Libora Kozáka, který zamířil z druholigové Opavy do Lazia Řím. V Almelu Navrátil naváže na české předchůdce Vojtěcha Schulmeistera a Lukáše Bajera.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud