Marka Suchého vábí nejslavnější belgický klub Anderlecht Brusel | iSport.cz
Stanislav Hrabě
26. listopadu 2013 • 17:22

Marka Suchého vábí nejslavnější belgický klub Anderlecht Brusel

TOP VIDEA
TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český reprezentační obránce Marek Suchý je vyhlédnutou posilou pro lednový přestupní termín slavného belgického klubu Anderlecht Brusel. Jeho zaměstnavatel ruský Spartak Moskva za něj v létě vyhodil cenu pět milionů eur (135 milionů korun), ale soudí se, že by mohl při jednání nejméně o půl milionů eur (13,5 milionů kč) slevit. Suchý totiž za Spartak moc nehraje. Obhájce belgického titulu Anderlecht Brusel je po polovině soutěže až na páté příčce se ztrátou šesti bodů na vedoucí Standard Lutych, proto se ohlíží po posilách. Kromě útočníků shání i stopera, protože je pravděpodobné, že senegalský obránce Cheikhou Kouyaté, jenž ovšem zažádal o belgické občanství, zamíří za lepším angažmá do Anglie.

Podle deníku la Dernière Heure by ho měl nahradit český pětadvacetiletý reprezentant Marek Suchý. Transfer by měl proběhnout ovšem i v případě, kdyby se pro něj místo v týmu v zimě neuvolnilo. Nizozemský kouč John Van den Brom je o kvalitách českého legionáře přesvědčený a chtěl by využít okolnosti, kdy ho trenér moskevského mužstva Valerij Karpin nestaví, čímž by přestupová částka mohla být nižší.

V létě se o Suchého zajímaly bundesligové kluby Hamburk, Stuttgart, Werder Brémy a Freiburg, nabízely čtyři miliony eur (108 milionů kč), vedení Spartaku Moskva však ze své ceny neustoupilo.

Suchý přestoupil do ruského klubu v roce 2010 za Slavie Praha za 3,5 milionu eur (skoro sto milionů korun), má na kontě 17 mezistátních zápasů. Kontrakt má uzavřený do roku 2017.

Marek Suchý ještě coby obránce Slavie a jeho "slavný" šála Smrt Spartě.
Marek Suchý ještě coby obránce Slavie a jeho "slavný" šála Smrt Spartě.

 
Články odjinud


Články odjinud