Světoběžník Šumský se znovu stěhuje. Tentokrát do Skotska

Nikolas Šumský si zahrál i českou divizi, nyní se zkusí prosadit ve Skotsku
Nikolas Šumský si zahrál i českou divizi, nyní se zkusí prosadit ve SkotskuZdroj: Pavel Mazáč (Sport)
šf
Ostatní ligy
Začít diskusi (0)

Už do sedmé země zavane fotbal Nicolase Šumského. Český záložník, jenž naposledy působil ve slovenské lize v dresu Banské Bystrice, se stěhuje ze starého kontinentu, dnes podepsal smlouvu se skotským Hamiltonem, který po úspěšné zdravotní prohlídce informoval o příchodu Šumského na svém twitterovém účtu.

V Bánské Bystrici, v jejímž kádru figuroval na podzim, jedenadvacetiletý středopolař ani nenastoupil do zimní přípravy. Stejně jako on v posledním týmu slovenské nejvyšší soutěže vedené Štefanem Rusnákem skončilo dvanáct dalších hráčů včetně jiných Čechů Davida Střihavky a Petra Wojnara.

Šumský si tak na fotbalové mapě našel další místo, kde zkusí prorazit. S fotbalem začínal doma ve Vysokém Mýtě, ale ještě v žákovském věku se přestěhoval do Francie. Zkoušel to i v Argentině a Brazílii, až se v roce 2011 vrátil do Česka a během angažmá v Bohemians debutoval v první lize.

Po tragické autonehodě, při níž zemřela jeho přítelkyně, se uchýlil do Slovinska, z něhož se ale záhy vrátil a působil v divizním Vysokém Mýtě. Zájem o něho projevilo Znojmo, ale nakonec odešel loni v létě na Slovensko.

Hamilton Academical, za který v minulosti nastupoval český brankář Tomáš Černý, je aktuálně pátým týmem skotské ligy. Tým od začátku roku trénuje Martin Canning, jenž po odchodu Alexe Neila do Norwiche na čas zaskakoval jako hrající kouč.

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů