Boudjemaa chce hrát v Rumunsku. Komplikuje to spor se Slavií | iSport.cz
Stanislav Hrabě
30. prosince 2015 • 13:17

Boudjemaa chce hrát v Rumunsku. Komplikuje to spor se Slavií

Damien Boudjemaa v dresu Slavie, se kterou se nerozešel v dobrém
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

V létě skončil ve Slavii a celý podzim bloumal třicetiletý záložník francouzsko-alžírského původu Damien Boudjemaa po Evropě při hledání nového angažmá. Neuspěl na testech v normandském SM Caen, nyní by se rád pokusil restartovat kariéru v rumunském týmu Petrolul Ploješť, kde zažil před třemi lety báječnou sezonu. „Chce za nás hrát,“ potvrdil sportovní manažer klubu Marius Nicolae. Je tu však potíž: nedořešené záležitosti se Slavií.Před dvěma lety se měl Damien Boudjemaa stát obnovitelem nové Slavie Praha a fanoušci ho milovali. Teď v létě však odešel jako nechtěný a nikomu to nevadilo, do červenobílého dresu se převléká jeden zajímavý hráč za druhým. Případ Boudjemaa však ještě není právně uzavřený.

Slavia s ním nepočítá, pohybuje se po Evropě jako hráč bez závazků. Nyní se nachází v rumunské Ploješti, kde se před časem předvedl v plné kráse. „Přes Vánoce zůstal v klubu, aby projednal veškeré detaily,“ sdělil sportovní manažer Marius Nicolae pro rumunský web Sport Onlineph.

„Boudjemaa ví, že se mu v minulosti u nás dařilo, a nyní by se rád připojil k týmu a pomohl mu k záchraně,“ prohlásil rumunský funkcionář. Petrolul je na tom špatně, po podzimu stojí na posledním místě tabulky, z 23 zápasů jen dvakrát vyhrál a získal 14 bodů. „Boudjemaa chápe, že jeho záměr musí být podpořen velkými výkony, ale všichni mu věří a doufají, že bude opět zpátky,“ navnadil Nicolae fanoušky.

Je tu však zádrhel. A velký. Boudjemaa se nerozešel se Slavií v dobrém. Požadoval splacení dluhu přes 400 tisíc korun a pro porušení dohod vypověděl klubu smlouvu platnou do června 2016. Podle názoru pražského klubu ovšem v rozporu s předpisy, proto spor řeší arbitrážní komise FAČR. Ta rozhodne, na čí straně je právo, jestli je hráč nadále pod platnou smlouvou.

Kdyby tomu tak bylo, byl by jeho přestup komplikovaný. Hráčova hodnota je podle odborného serveru transfermarkt.de 750 tisíc eur, což je v přepočtu přes 20 milionů korun. Za takové peníze by si Slavia mohla pořídit jednoho celého Josefa Hušbauera a třetinu dalšího.

„Damien Boudjemaa ve Slavii od léta nepůsobí a žádný klub nás ohledně jeho vyžádání nekontaktoval,“ sdělil Michal Býček z oddělení komunikace a jasně doložil, že se s ním v Edenu už nepočítá. „Chce hrát za Ploješť,“ zdůraznil rumunský funkcionář. Věc mají ovšem v rukou právníci.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud