22. května 2016 • 16:13

Těžké chvíle v USA! Hvězdy NY City vyhořely 0:7, Lamparda vypískali

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak tohle se nečekalo. Fotbalisté New York City i s hvězdami Andreou Pirlem, Davidem Villou či Frankem Lampardem dostali v derby s New Yorkem Red Bulls pořádnou čočku. Výprask 0:7 jejich fanoušci nedokázali skousnout. To poznala hlavně anglická hvězda, kterou domácí publikum nemilosrdně vypískalo.Měl to být vyrovnaný zápas, newyorští „Citizens“, které vlastní bohatí majitelé Manchesteru City, byli spíše mírnými favority. Do utkání s konkurenčními New York Red Bulls šli jako druhý tým tabulky, hosté byli třetí čtyři body za nimi.

Jenže na hřišti to vypadalo úplně jinak. První facka pro domácí přišla už ve třetí minutě a další postupně následovaly. Konečné skóre? 7:0 pro hostující Red Bulls. Ostudná prohra v očekávaném derby nemohla nechat domácí fanoušky v klidu.

Svůj hněv dali znát už během zápasu. Když v 75. minutě za stavu 0:5 nastupoval na hřiště legendární Frank Lampard, dočkal se místo přivítání hlasitého pískotu. Toho nebyl ušetřen ani odcházející Andrea Pirlo…

Lampard se přitom do zápasového rytmu vrátil po zranění. „Pokud jsem byl vypískán za to, že jsem byl zraněný, tak k tomu nemám co říct,“ mrzelo zkušeného záložníka. „Ale prohrát 0:7 je samozřejmě velmi špatné, to by se nám nemělo stávat,“ dodal.

Rozhozený byl po utkání pochopitelně i trenér New York City Patrick Vieira, který kvůli tomuto místu opustil před sezonou akademii Manchesteru City. „Byli jsme všude druzí, nemohli jsme uspět,“ štvalo legendu Arsenalu.

Jinak se ale snažil situaci spíše klidnit. „Před zápasem jsem věděl, že nejsme perfektní tým. Po něm můžu říct, že určitě nejsme ani nejhorší. Je lepší prohrát jednou 0:7 než sedmkrát 0:1,“ přesvědčoval novináře i naštvané fanoušky.

Situace jeho týmu skutečně není nijak kritická, New York City je stále na druhém místě, které mu zajišťuje postup rovnou do čtvrtfinále play off. Debakl v derby ale bude muset rychle napravit. A například Frank Lampard bude muset dokázat, že má stále týmu co nabídnout.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze