30. června 2016 • 15:22

Vrbu přivedli do kabiny Machačkaly. První přípravný zápas prohrál 0:2

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen týden potom, co se kouč Pavel Vrba vrátil do Prahy po vyřazení z EURO a vysvětloval český neúspěch, je už opět v plném zápřahu. Jen netrénoval českou reprezentaci, ale ruskou Machačkalu, kde ve čtvrtek podepsal smlouvu. Šéf klubu ho představil hráčům v kabině a bývalý kouč Plzně si je pak odvedl na první tréninkovou jednotku. Ve stejný den si dokonce Vrba odbyl i zápasovou premiéru, ta ale Anži moc nevyšla.„Jde o trenéra, kterého znáte z české reprezentace, o trenéra, který umí vytvořit tým, o trenéra, který ví, jak se dobrat výher, o trenéra, který umí postavit hru, a na konci každé sezony nám přinese radost,“ vyhlásil ředitel Anži Sergej Korablev, když s Vrbou předstoupil před hráče do kabiny.

VIDEO | Podívejte se, jak Pavla Vrbu představili hráčům a na jeho první trénink


Sám trenér do šéfova proslovu vstoupil jen jednou: „Potřebuju jen hráče, kteří budou pracovat…“ prohlásil lehce lámanou ruštinou, která je podle klubových stránek na „celkem snesitelné úrovni“.

S hráči Vrba prý mluví také anglicky, s komunikací mu bude pomáhat taky jeho nový asistent Alexander Bokij, který hrával v Olomouci. Korablev představil také další Vrbovy spolupracovníky, Dušana Fitzela a Martina Ticháčka.

Vrba už svým svěřencům také vysvětloval, co po nich bude na hřišti chtít. V prvním přípravném utkání to ale hráči nejspíš moc neplnili. S ruským týmem Chimki, který v loňské sezoně postoupil do druhé ligy, prohrála Machačkala 0:2.

Hráči Anži Machačkala přivítali Pavla Vrbu
Hráči Anži Machačkala přivítali Pavla Vrbu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze