30. června 2016 • 13:13

Petržela šije do Vrby: Choval se jako blázen, peníze mu zatemnily mysl

Autor:
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolegialita v trenérském cechu by se měla ctít, tvrdí často vládci nejen fotbalových týmů, kabin či střídaček. Tenhle případ vypovídá o něčem jiném. O přesném opaku. V hlavní roli Pavel Vrba, utíkající od české fotbalové reprezentace do dagestánské Machačkaly a Vlastimil Petržela, současný vůdce ostravského Baníku, který si v minulosti v Zenitu Petrohrad vydobyl obrovské jméno.Ruští novináři mu volají dodnes a když se reportérka listu Sport den za dnem Jelena Korsunskaja obrátila na Petrželu ohledně popisu českého kolegy, 62letý odborník upřímně spustil, co si o Vrbovi a jím zrušené smlouvě u české reprezentace myslí.

„Peníze mu zatemnily mysl. Možnost dobře vydělat byla hlavním faktorem (odchodu). Takové chování jsem nikdy nechápal,“ citovali Petrželu ještě předtím, než Machačkala definitivně stvořila kontrakt s někdejším trenérem Viktorie Plzeň. Ve hře byl totiž i chorvatský kouč Ante Čačič. A i tomu Petržela solidně naložil.

Ale zpět k Vrbovi a komentářům na jeho adresu. „Vrbu teď v Česku nemají rádi. Nároďák si na EURO vedl velice špatně, chybně byla vybrána taktika, tým hrál děsně. Nerozumím, proč tomu tak bylo. Přitom měl (Vrba) výborné podmínky, jako nikdo jiný před ním,“ pokračoval Petržela.

Záhy se vyjádřil i k Vrbově morálním kvalitám. Petržela jinými slovy dal najevo, že jmenování koučem reprezentace Pavel Vrba neustál. „Vedl si velmi hloupě. Přestal se bavit s novináři, nadřadil sám sebe před druhé, choval se jako blázen,“ pravil s tím, že vůbec nechápe, proč o Vrbovi a Čačičovi Anži Machačkala vůbec uvažovala.

„Nerozumím tomu, co vůbec od takových trenérů očekávají. Vrba ani Čačič nejsou schopni Anži pomoci. V Rusku se musí pracovat živě, proto se mohu jen pousmát při myšlence, že by Anži jednoho z těchto dvou trenérů zaměstnala…“

Petržela si při pohledu na zápasy Chorvatů při EURO posteskl, že hvězdnému týmu chybělo adekvátní velení. „Trenérská ruka tam nebyla znát, někteří hráči si na hřišti dělali, co chtěli, byly tam problémy s disciplínou. Čačič, to je taky figura…“ zakončil příkré hodnocení Vlastimil Petržela.

Trenér Vrba na tréninku Anži Machačkala
Trenér Vrba na tréninku Anži Machačkala

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze