Vaclík odejde za lepším, tvrdí Švýcaři. Je to poslední možnost, říká brankář | iSport.cz
26. května 2017 • 15:07

Vaclík odejde za lepším, tvrdí Švýcaři. Je to poslední možnost, říká brankář

Autor: dvo, jp
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Získal třetí ligový titul v řadě, poprvé s klubem triumfoval ve Švýcarském poháru a v létě vyrazí jinam? Česká reprezentační jednička Tomáš Vaclík vyhlíží přestupové období. Čas na to, aby udělal z Basileje krok výš, se nachýlil. „Přemýšlím nad tím. Mám v sobě touhu zkusit si a dokázat si, že mám i na lepší soutěž, než je švýcarská liga. Ta touha pořád ve mně je,“ říká 28letý brankář pro iSport.cz.Do Basileje zamířil v roce 2014 ze Sparty, kde se loučil mistrovským titulem. A na mistrovské vlně se Tomáš Vaclík drží až dodnes. Se švýcarským gigantem vyhrál ligu třikrát za sebou a v brance Basileje je neochvějnou jedničkou. Třikrát za sebou byl také ostravský rodák vyhlášen nejlepším brankářem švýcarské Super ligy.

Není proto divu, že kolem něho začaly kroužit zahraniční kluby. V zimě se dokonce Basileji ozval anglický Everton, jemuž se Vaclík zamlouval a chtěl jej přivést na Ostrovy. Švýcaři však v tu chvíli stále ještě bojovali o titul a neměli adekvátní náhradu. Námluvy s liverpoolským klubem tak padly.

Vedení však Vaclíkovi mělo slíbit, že v létě, pokud přijde zajímavá nabídka pro klub i hráče, nebude mít problém s jeho uvolněním. A podle švýcarských médií se tomu tak určitě stane. Basilej si prý vyhlédla i novou jedničku. Z bundesligy se do vlasti má vrátit 33letý Diego Benaglio, který hraje s Wolfsburgem baráž o udržení.

Tomáš Vaclík po triumfu ve Švýcarském poháru
Tomáš Vaclík po triumfu ve Švýcarském poháru

„Četl jsem, že je to takhle navázané. Nevím, jestli je to pravda, uvidíme. Teď prodloužil smlouvu Germano Vailati, takže kdybych zůstal, byli bychom nejspíš ve stejném složení jako teď,“ řekl Vaclík, že v týmu bude působit i jeho dosavadní náhradník.

Podle zdrojů ze Švýcarska o něho bude v Premier League opět zájem. Záležet bude také na tom, k jakým hráčským posunům na Ostrovech dojde.  Pokud by se však taková šance podruhé v krátké době naskytla, neváhal by a přijal ji.

„Asi jo, přemýšlí nad tím. I vzhledem k věku, je mi 28 let, tohle nebo příští léto může být má poslední možnost, jak se někam posunout. Mám v sobě touhu zkusit si a dokázat si, že mám i na lepší soutěž, než je švýcarská liga. Pořád ta touha ve mně je,“ říká otevřeně český brankář.

Vaniak o Vaclíkovi: Rovnocenná náhrada za Čecha, měl by jít ještě o stupeň výš

 
Články odjinud


Články odjinud