26. června 2017 • 10:14

Česká rošáda? Bern chce Havla, obránce Bohemians má nahradit Lecjakse

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost
FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z českého pohledu mimořádně zajímavou rošádu provádí elitní švýcarský klub Young Boys Bern. Druhý celek uplynulého ligového ročníku včera oznámil odchod obránce Jana Lecjakse do Dinama Záhřeb. A už má rovnou vyhlédnutou náhradu. Podle informací deníku Sport Bern znovu loví v tuzemských vodách. Ukázal totiž na Milana Havla, oporu reprezentační jednadvacítky, jež si udělala zajímavé jméno na evropském šampionátu v Polsku.Dvaadvacetiletý defenzivní univerzál, kterému nedělá problém nastoupit na obou krajních obrany, má za sebou vynikající sezonu v dresu Bohemians. Už před začátkem turnaje byl o Milana Havla velký zájem, mluvilo se o Slavii i Spartě, konkrétní nabídku předložila Mladá Boleslav.

Hráč se svým agentem ovšem odložili rozhodnutí o další budoucnosti až po mistrovství Evropy jednadvacítek v Polsku. A dobře udělali. Havel totiž v Polsku patří mezi nejlepší české hráče, velice dobře zvládl těžké zápasy proti Německu i Itálii. „Milan Havel je typický jezdec po lajně, může nastupovat zleva i zprava, nevadí mu hrát přes nohu. Když se řekne dělník, hned se mi vybaví právě on. Má to založené na poctivosti a bojovnosti,“ řekl o něm během turnaje asistent trenéra Martin Svědík.

Tyhle vlastnosti českého reprezentanta vzbudily zájem v zahraničí. Konkrétně ve Švýcarsku. Laso přilétlo z elitního tamního celku Young Boys Bern, který zakončil sezonu na druhé příčce a chystá se na boje o postup do základní skupiny Ligy mistrů. Celek, jenž v domácím prostředí nastupuje netradičně na umělém trávníku, by v rámci třetího předkola mimo jiné mohl narazit i na plzeňskou Viktorii.

„Klub má momentálně na soupisce pouze jednoho levého obránce, proto chce získat Havla. Jednání už probíhají. Young Boys rádi spoléhají na hráče, ,u kterých je velký předpoklad, že se budou ještě zlepšovat,“ řekl Sportu zdroj dobře obeznámený s děním v klubu. Švýcarský celek zároveň svažuje na Havlovu pozici rovněž angažování Mickaela Facchinettiho z Thunu.

O Havla mají Švýcaři velký zájem i z toho důvodu, že v klubu po šesti letech skončil jiný levý obránce z Čech, Jan Lecjaks. Ten se nově dohodl na tříletém kontraktu s Dinamem Záhřeb. „Klub ho sledoval dlouho a o vážném zájmu o Honzu svědčí i fakt, že se do finálního jednání vložil osobně i majitel klubu Zdravko Mamič,“ řekl Lecjaksův agent Jan Levý.

Tenhle odchod znamená, že se Havlovi v Bernu otevřely dveře dokořán. Transfer je na dobré cestě, definitivně jasno bude po skončení evropského šampionátu.

Fotbalové přestupy ONLINE sledujte ZDE>>>

Zlín - Bohemians: Havel po rohu vyrovnává na 1:1
720p 480p 360p 240p

Bohemians - Zlín: Havel nadvakrát Švengera nepřekonal
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze