Prohra se neodpouští! Hráče polského mistra napadli vlastní fanoušci | iSport.cz
2. října 2017 • 17:00

Prohra se neodpouští! Hráče polského mistra napadli vlastní fanoušci

Autor: pav
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že polští fanoušci umí pořádně přiostřit atmosféru, to není žádná novinka. V neděli ale překročili hranici. Příznivci Legie Varšava po prohře jejich klubu s Poznaní napadli hráče polského mistra přímo u jejich autobusu.Legia, za kterou nastupuje i český reprezentant Adam Hloušek, je úřadující mistr, vstup do nové sezony jí ale nevychází podle představ fanoušků. S šestnácti body je na osmém místě, přesně v polovině tabulky. A fanouškům po druhé prohře v řadě došla trpělivost. Poté, co varšavský klub nestačil na Lech Poznaň a podlehl mu 0:3, si zhruba padesátka radikálních fandů počkala na hráče u autobusu.

Pozvání k diskusi se rychle změnilo ve fyzickou konfrontaci, několik hráčů dostalo ránu do zátylku, ušetřen nebyl ani asistent trenér Aleksandar Vukovič. "Jestli budete takhle hrát dál, tak si pro vás znovu přijdeme," měli podle informací polských médií křičet útočící fanoušci.

Nový kouč Romeo Jozak zůstal podle listu Przeglad Sportowy v klubovém autobuse. Polský deník informuje, že nikdo z napadených neměl přijít k újmě na zdraví, ačkoli poblíž nestáli vůbec žádní členové ochranky, kteří by incidentu potenciálně mohli zabránit.

Střet s fanoušky může mít pro polského mistra i nepříjemný finanční dopad. Pokud se někteří z fotbalistů rozhodnou, že s Legií rozvážou smlouvu kvůli neschopnosti klubu ochránit jejich zdraví, budou muset být ze svých kontraktů vyplaceni.

Hráčům jistě na sebevědomí nepřidaní ani slova chorvatského kouče Jozaka, který je vede od 13. září. "Tým mě zradil. Hráli jako malí kluci," stěžoval si 44letý rodák z Rijeky. Jeho slova podle polského tisku nebyla, pochopitelně, mezi hráči přijata nejlépe, nový trenér tak už po pouhých dvou týdnech ve funkci postrádá důveru svých svěřenců. Jestli chce Legia zabránit dalším případným střetům, bude se jistě muset něco rychle změnit.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Články odjinud


Články odjinud