2. října 2017 • 17:00

Prohra se neodpouští! Hráče polského mistra napadli vlastní fanoušci

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
ČÍSLA: Hraje Olayinka na 40% svých možností? Už teď výrazně převyšuje ligu ČÍSLA: Hraje Olayinka na 40% svých možností? Už teď výrazně převyšuje ligu
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že polští fanoušci umí pořádně přiostřit atmosféru, to není žádná novinka. V neděli ale překročili hranici. Příznivci Legie Varšava po prohře jejich klubu s Poznaní napadli hráče polského mistra přímo u jejich autobusu.Legia, za kterou nastupuje i český reprezentant Adam Hloušek, je úřadující mistr, vstup do nové sezony jí ale nevychází podle představ fanoušků. S šestnácti body je na osmém místě, přesně v polovině tabulky. A fanouškům po druhé prohře v řadě došla trpělivost. Poté, co varšavský klub nestačil na Lech Poznaň a podlehl mu 0:3, si zhruba padesátka radikálních fandů počkala na hráče u autobusu.

Pozvání k diskusi se rychle změnilo ve fyzickou konfrontaci, několik hráčů dostalo ránu do zátylku, ušetřen nebyl ani asistent trenér Aleksandar Vukovič. "Jestli budete takhle hrát dál, tak si pro vás znovu přijdeme," měli podle informací polských médií křičet útočící fanoušci.

Nový kouč Romeo Jozak zůstal podle listu Przeglad Sportowy v klubovém autobuse. Polský deník informuje, že nikdo z napadených neměl přijít k újmě na zdraví, ačkoli poblíž nestáli vůbec žádní členové ochranky, kteří by incidentu potenciálně mohli zabránit.

Střet s fanoušky může mít pro polského mistra i nepříjemný finanční dopad. Pokud se někteří z fotbalistů rozhodnou, že s Legií rozvážou smlouvu kvůli neschopnosti klubu ochránit jejich zdraví, budou muset být ze svých kontraktů vyplaceni.

Hráčům jistě na sebevědomí nepřidaní ani slova chorvatského kouče Jozaka, který je vede od 13. září. "Tým mě zradil. Hráli jako malí kluci," stěžoval si 44letý rodák z Rijeky. Jeho slova podle polského tisku nebyla, pochopitelně, mezi hráči přijata nejlépe, nový trenér tak už po pouhých dvou týdnech ve funkci postrádá důveru svých svěřenců. Jestli chce Legia zabránit dalším případným střetům, bude se jistě muset něco rychle změnit.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze