14. prosince 2017 • 11:29

To se chystá na Plzeň! Fanoušci Partizanu se při derby servali do krve

Autor: , ,
TOP VIDEA
Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Plzni se mají na co těšit. Na Viktorii v play off Evropské ligy vyrukuje Partizan Bělehrad, tradiční srbský tým, který ještě víc než sportovní úspěchy a skvělá akademie proslavili divocí fanoušci. Ti se pořádně předvedli při středečním derby s nenáviděným městským rivalem Crvenou Zvezdou. Na hřišti sice zápas dopadl smírně 1:1, v hledišti to ale byla doslova krvavá válka.Věčné derby, jak se vyhrocenému souboji mezi Partizanem a Crvenou Zvezdou Bělehrad přezdívá, se zvhlo v pořádně hororovou podívanou. První informace hovořily o tom, že několik fanoušků hostující Zvezdy se dostalo k lístkům do sektoru domácích a jen co se to domácí "Grobari" dozvěděli, vydali se hlásat svou spravedlnost. Novější zprávy ale uvedly na pravou míru, že se dvě skupiny fanoušků Partizanu poprali mezi sebou.

Zápas se ještě před koncem prvního poločasu za stavu 0:0 musel přerušit, aby policisté mohli zasáhnout proti krvavým rozbrojům. Ještě za zvuků dělobuchů zatýkali polonahé, krví pokryté bijce, kteří podle očitých svědků z hostujících fandů strhávali oblečení a prali se s nimi. Podle srbských médií byl jeden z chuligánů ošetřen s bodným zraněním.

Srbská policie při vypjatém bělehradském derby zadržela 26 chuligánů. Nepokoje na stadionu Partizanu odstartovala bitka mezi dvěma frakcemi domácích fanoušků. Několik příznivců bylo svlečeno a vyhozeno z tribuny, někteří výtržníci si odnesli krvavá zranění na hlavě i popáleniny od světlic, zraněno bylo minimálně 20 lidí. Bělehradská policie uvedla, že mezi zadrženými jsou i cizinci, ale jejich národnost nespecifikovala.

Jestli fanoušci Partizanu dorazí do Plzně jen z poloviny tak naštvaní, mají se Štruncovy sady na co těšit. Na fotky z celé krvavé mely se podívejte v GALERII.

Policie zadržela kvůli výtržnostem několik zkrvavených fanoušků obou týmů
Policie zadržela kvůli výtržnostem několik zkrvavených fanoušků obou týmů

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze