11. února 2018 • 20:00

SESTŘIHY: Pavlenka chytil penaltu, Darida nahrál na gól. Bayern vítězně

Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma

SESTŘIHY | Fotbalisté Brém doma porazili Wolfsburg 3:1 a v tabulce se vzdálili na tři body barážové příčce. Brankář Werderu Jiří Pavlenka zlikvidoval penaltu, ale z dorážky už inkasoval. Vydařený zápas 22. kola německé bundesligy prožil český záložník Vladimír Darida, který asistencí přispěl Hertě k vítězství 2:0 na hřišti Leverkusenu. Porážky Bayeru využil Dortmund, jenž ho po domácí výhře nad Hamburkem přeskočil a je třetí. Triumf 4:2 slaví Frankfurt i Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem, jenž ukončil sérii pěti zápasů bez výhry. Už v pátek vyhrálo Lipsko nad Augsburgem a na první Bayern ztrácí 18 bodů. Mnichovští zvládli duel se Schalke, který porazili 2:1.

Hosté: 50. Verhaegh

Domácí: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede (56. Delaney) – Jóhannsson (65. Gondorf), Junuzović (89. Bauer), Kainz – M. Kruse.

Hosté: Casteels – Verhaegh, Bruma, Knoche, William – Guilavogui (70. Origi), Arnold – Brekalo (70. Steffen), Malli, Mehmedi (78. Dimata) – Osimhen.

Domácí: Bauer, Delaney, Drobný, Eggestein, Gondorf, Langkamp, Rašica

Hosté: Dimata, Grün, Itter, Origi, Jung, Rexhbecaj, Steffen

Domácí: Augustinsson

Hosté: Guilavogui, Bruma, Steffen, Arnold, Verhaegh

Weserstadion, Bremen

1080p 720p 360p
SESTŘIH: Brémy - Wolfsburg 3:1. Pavlenka chytil penaltu, ale dostal gól z dorážky

Brémám, za které nastoupil i další český reprezentant Theo Gebre Selassie, výborně vyšel úvodní poločas. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Ludwig Augustinsson a krátce před pauzou zvýšil Florian Kainz. Obě branky spoluhráčům připravil Zlatko Junuzovic.

Domácí si ve 49. minutě zápas zkomplikovali a nabídli Wolfsburgu pokutový kop, který přes výborný Pavlenkův zákrok nadvakrát proměnil Paul Verhaegh. Werder však větší drama nepřipustil a v 72. minutě přidal pojistku opět Kainz. V závěru byl brankář Brém po jednom z odkopů na hřišti ošetřován, ale utkání dochytal.

Hosté:

Domácí: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Toprak, Toljan – Weigl – Pulisic (85. G. Castro), Kagawa (63. Dahoud), Reus (C) (72. M. Götze), Schürrle – Batshuayi.

Hosté: Mathenia – Sakaj (C), Mavraj, G. Jung, van Drongelen, Santos – Hunt (54. Salihović), Ekdal (71. Hahn), Walace – Wood (54. Arp), Kostić.

Domácí: Weidenfeller, Castro, Dahoud, Götze, Isak, Papastathopoulos, Şahin

Hosté: Pollersbeck, Diekmeier, Hahn, Janjičić, Salihović, Arp, Ambrosius

Hosté: G. Jung

Marco Fritz – Marcel Pelgrim, Dominik Schaal

Signal Iduna Park, Dortmund

I ve druhém zápase po příchodu na hostování z Chelsea se trefil útočník Batshuayi a zařídil Dortmundu další tři body. Borussia porazila Hamburk 2:0, belgický reprezentant v úvodu druhého poločasu usměrnil ve skluzu do sítě Pulisicovu přihrávku před prázdnou bránu.

V závěru přidal druhý gól Götze. Borussia neprohrála v pátém bundesligovém utkání v řadě a vyšvihla se na třetí místo. Hamburk zůstal předposlední.

Hosté: 29. Di Santo

Domácí: Ulreich – Kimmich, J. Boateng (71. Süle), Hummels, Alaba – T. Müller (C), Arturo Vidal, James Rodríguez (81. Javi Martínez) – Robben, Ribéry (77. Coman) – Lewandowski.

Hosté: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Stambouli – D. Caligiuri, Goretzka, Meyer (59. Oczipka), Schöpf – Embolo, Burgstaller (65. Harit), Di Santo (77. Konopljanka).

Domácí: Starke, Martínez, Rafinha, Süle, Coman, Tolisso, Wagner

Hosté: Nübel, Oczipka, Pjaca, Konopljanka, Harit, Tekpetey, Teuchert

Domácí: James Rodríguez, Arturo Vidal

Hosté: Meyer, Burgstaller

Tobias Stieler

Allianz Arena, München

Bayern Mnichov i bez nemocného trenéra Juppa Heynckese porazil Schalke 2:1 a má v čele náskok 18 bodů před druhým Lipskem. V 6. minutě se prosadil z dorážky Lewandowski a vyrovnal rekord právě svého současného kouče. Heynckesovi se v sezoně 1972/73 povedlo v dresu Mönchengladbachu skórovat ve všech úvodních 11 domácích zápasech svého týmu.

V 29. minutě vyrovnal pohotovým halfvolejem Di Santo, ale Bayern si vzal vedení zpátky o sedm minut později. Müller z velkého úhlu překvapil brankáře Fährmanna a prostřelil ho kolem stojné nohy na přední tyč.

Hosté: 43. Lazaro, 58. Kalou

Domácí: Leno – Henrichs (57. Bailey), Tah, S. Bender, P. Retsos – Kohr (77. Pohjanpalo), Baumgartlinger – Bellarabi, Volland, Brandt (67. Havertz) – Alario.

Hosté: Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Torunarigha (55. Skjelbred), Plattenhardt – Maier, Lustenberger – Lazaro, Darida (88. Mittelstädt), Kalou (80. Leckie) – Selke.

Domácí: Bailey, Jedvaj, Pohjanpalo, Wendell, Aránguiz, Havertz, Özcan

Hosté: Kraft, Skjelbred, Esswein, Leckie, Mittelstädt, Ibišević, Weiser

Domácí: Kohr, P. Retsos

Hosté: Lustenberger, Lazaro

BayArena, Leverkusen

Na výhře Herty na půdě Leverkusenu se podílel přihrávkou na vítězný gól český reprezentant Vladimír Darida, jenž nastoupil v základní sestavě a odehrál 88 minut.

Darida krátce před přestávkou prostrčil míč mezi obránci na unikajícího Lazara a ten nedal zakončením na zadní tyč brankáři Leverkusenu šanci. Po přestávce pojistil výhru týmu z hlavního města Kalou, který využil velkou chybu stopera Taha.

Hertha vyhrála po čtyřech zápasech a je jedenáctá, Leverkusen utrpěl teprve druhou domácí ligovou porážku v sezoně a propadl se na páté místo. Přeskočil ho Frankfurt, který porazil 4:2 beznadějně poslední Kolín nad Rýnem.

Hosté: 28. Berggreen, 80. Berggreen

Domácí: Baumann – N. Schulz (68. Kadeřábek), Hübner, Vogt, Akpoguma, Gnabry (84. Bičakčić) – Geiger, Grillitsch, Amiri (64. Uth) – Kramarić, Szalai.

Hosté: Zentner – Donati, Balogun, Hack (73. Quaison), A. Diallo, Brosinski – Gbamin, N. de Jong (78. De Blasis), Latza (56. Serdar) – Muto, Berggreen.

Domácí: Bičakčić, Kadeřábek, Polanski, Stolz, Uth, Zuber, Žulj

Hosté: Bell, De Blasis, Müller, Onisiwo, Quaison, Serdar, Ujah

Domácí: N. Schulz, Geiger, Szalai, Uth

Hosté: Hack, A. Diallo, Balogun

B. Cortus

WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim

Pavel Kadeřábek byl u výhry Hoffenheimu 4:2 nad Mohučí, na hřiště naskočil v 68. minutě za stavu 2:1. Nedlouho poté svým druhým gólem v utkání zvýšil Szalai. Berggreen rovněž druhým zásahem ještě snížil, ale v závěru se parádní dělovkou z přímého kopu prosadil další dvougólový střelec Kramarič.

Hosté: 57. Terodde, 74. Terodde

Domácí: Hradecky – D. da Costa, Russ, Falette, Chandler – Hasebe (C), Mascarell – M. Wolf, K-P. Boateng (72. G. Fernandes), Rebić (82. Gaćinović) – Jović (58. Haller).

Hosté: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector – S. Özcan, Höger, Lehmann (C) (71. Koziello), Jojić (58. Zoller) – J. Córdoba (64. Risse), Terodde.

Hosté: 88. Gulde

Domácí: Tschauner (C) – Anton, Sané, Elez – Korb, Sorg, Fossum (90. Hübner), Ostrzolek – Klaus (73. Bakalorz), Bebou (84. Harnik) – Füllkrug.

Hosté: Schwolow – Söyüncü, Gulde, Kempf (46. Kath) – Kübler (69. Stenzel), Koch, Abraši, Günter – Höler, Petersen (C), Kleindienst (63. Terrazzino).

Hosté:

Domácí: Gulácsi – Laimer, Orban (C), Upamecano, Klostermann – Kampl, Ilsanker, Keïta (80. Lookman), Bruma (90. Kaiser) – Y. Poulsen (84. Augustin), Werner.

Hosté: Hitz – Framberger, Danso, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (C) – Heller (46. Schmid), Ku, Caiuby (87. Morávek) – Gregoritsch (76. Córdova).

Domácí: Bernardo, Konaté, Lookman, Schmitz, Kaiser, Mvogo, Augustin

Hosté: Luthe, Parker, Morávek, Janker, Schmid, Kačar, Córdova

Hosté: Framberger, R. Khedira

Jablonski – Henschel, Pfeifer

Red Bull Arena (Leipzig)

Oba celky vytěžily z předchozích čtyř bundesligových zápasů shodně po sedmi bodech, ale vzájemný duel vyšel lépe loňským vicemistrům. Domácí tým se dostal do vedení v 17. minutě, kdy Poulsenův akrobatický pokus gólman Hitz jen vyrazil a míč následně poslal z malého vápna do sítě devatenáctiletý obránce Upamecano.

Tříbodový zisk pojistil Lipsku v druhé půli Keita tečovanou střelou z přímého kopu. Z podobné pozice pak ještě jeho spoluhráč Werner trefil břevno.

Záložník Jan Morávek, který v minulém kole nastoupil v základní sestavě Augsburgu a pomohl k hladké výhře nad Frankfurtem, se tentokrát dostal na hřiště až tři minuty před koncem.

SESTŘIH: Lipsko - Augsburg 2:0. Domácí jsou po výhře druzí, Morávek hrál v závěru

Hosté:

Domácí: Zieler – Aogo (66. Mangala), Pavard, Baumgartl, Beck – Thommy (66. Badstuber) – Gentner, Ascacibar (88. Kamiński) – Emiliano Insúa, Mario Gómez, Ginczek.

Hosté: Sippel – Elvedi, Vestergaard, Ginter, Jantschke – Grifo (46. Raffael), Zakaria (63. Drmić), Kramer, J. Hofmann (76. Bobadilla) – T. Hazard, Stindl.

Domácí: Akolo, Badstuber, Donis, Kamiński, Mangala, Meyer, Özcan

Hosté: Bobadilla, Cuisance, Drmić, Herrmann, Nicolas, Oxford, Raffael

Domácí: Baumgartl