21. srpna 2018 • 15:38

Mladý hráč Ajaxu po roce v kómatu: Jeho bratr přinesl zprávy o pokroku

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím
Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dlouhé době nejistoty! Bratr mladého fotbalisty Abdelhaka Nouriho promluvil o tom, jaké dělá pokroky jeho sourozenec víc jak rok poté, co zkolaboval při přípravném zápase svého Ajaxu Amsterdam proti Werderu Brémy. Mladý záložník se probudil z kómatu, s nejbližšími komunikuje gesty a dokonce ho posadili na kolečkové křeslo.Tragická událost otřásla celým fotbalovým světem! Nouri se loni v červenci při utkání na soustředění v Rakousku bezvládně sesunul na trávník. Po první pomoci přímo na hřišti byl vrtulníkem dopraven do nemocnice, podle lékařů ale jeho mozek nebyl po kolapsu příliš dlouho zásobován kyslíkem, takže nadějný talent z mládežnické akademie nizozemského velkoklubu utrpěl trvalé poškození.

Na hřišti hororovou scénu sledovali na vlastní oči na straně soupeře také brankář Jiří Pavlenka a obránce Theo Gebre Sellasie. „Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit,“ přiznal Nouriho spoluhráč z Ajaxu Václav Černý letos v květnu.

Nouriho bratr Abderrahim nyní pro nizozemskou veřejnoprávní televizi NOS promluvil o tom, k jakému zlepšení došlo. „Nepohybuje tělem, jen hlavou, ale můžete s ním komunikovat,“ popsal.

Rodina k Nourimu měla ze začátku v nemocnici omezený přístup, ale lékaři nakonec uznali, že přítomnost nejbližších má na zdravotní stav fotbalisty příznivý vliv. „Zklidnil se. Poznává nás a pomáhá mu, když slyší známý hlas. Snažíme se s ním být 24 hodin denně, pokud to jde, protože mu to pomáhá.“

Vztah rodiny s Ajaxem zůstává silný, ačkoliv zástupci klubu po téměř roce uznali, že v prvním momentu obdržel nedostatečnou péči. Rodiče usilují o to, aby slavný klub by měl Nourimu poskytnul finanční kompenzaci, která zajistí Nourimu doživotní péči.

Lékaři poskytují mladému záložníkovi Ajaxu první pomoc
Lékaři poskytují mladému záložníkovi Ajaxu první pomoc

Talent Ajaxu Černý: Byla to smutná sezona ovlivněná tragédií, pořád o tom nedokážu mluvit
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze