Odložené finále výbušného Poháru osvoboditelů se odehraje na stadionu Realu | iSport.cz
29. listopadu 2018 • 23:30

Odložené finále výbušného Poháru osvoboditelů se odehraje na stadionu Realu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Fanoušek River Plate před sobotní odloženou odvetou finále Poháru osvoboditelů
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Lídr Slavie Stanciu: V Česku jsem díky Trpišovskému
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odložená odveta finále fotbalového Poháru osvoboditelů mezi argentinskými kluby River Plate a Boca Juniors se odehraje v neděli 9. prosince v Madridu na stadionu Realu. Oznámila to jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL.První finálový zápas jihoamerické obdoby Ligy mistrů skončil remízou 2:2. Odveta se měla hrát v Buenos Aires v sobotu 24. listopadu, ale autobus s hráči Bocy napadli cestou na stadion fanoušci River Plate. Nejprve byl duel o den posunut a následně odložen na neurčito.

CONMEBOL po úterním jednání se zástupci obou klubů rozhodla, že se finále nebude hrát v Argentině, ale v jiné zemi, a to 8. nebo 9. prosince. Uvažovalo se i o sehrání zápasu před prázdným hledištěm, nakonec ale podle španělských médií budou na stadion smět příznivci obou soupeřů.

O pořádání odvety projevilo okamžitě zájem několik organizátorů. Nabídly se Paraguay, Belo Horizonte v Brazílii, Miami, ale třeba také italský Janov.

Disciplinární komise udělila River Plate za násilné chování fanoušků pokutu 400.000 dolarů (9,1 milionu korun). Tým navíc musí odehrát dva nejbližší domácí pohárové zápasy před prázdnými tribunami.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud