Celtic nadále vládne Skotsku! Porazil Aberdeen a slaví osmý titul v řadě

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Celticu získali ve skotské lize osmý mistrovský titul za sebou a jubilejní padesátý v historii. Glasgowskému týmu dala jistotu výhra 3:0 v Aberdeenu ve 36. kole, po které má dvanáctibodový náskok na druhé Rangers.

Domácí Wilson v úvodu neproměnil dvě solidní šance, ale poté Celtic převzal iniciativu. Pět minut před pauzou otevřel skóre Lustig po centru McGregora, který v 53. minutě připravil i druhý gól pro Šimunoviče. Triumf hostů ještě v závěru zpečetil Edouard.

Celtic prodloužil sérii bez porážky na 11 soutěžních zápasů po příchodu dočasného trenéra Lennona. Skotský suverén má na dosah třetí domácí treble za sebou. Před ligou Celtic ovládl i Ligový pohár a 25. května se ve finále Skotského poháru utká s Hearts.