Pomsta za vstup do konkurence! Zlatanovi v Malmö poničili sochu | iSport.cz
28. listopadu 2019 • 12:50

Pomsta za vstup do konkurence! Zlatanovi v Malmö poničili sochu

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Bayern 2:8. Brutální debakl! Německý tým je v semifinále
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vandalové poničili v Malmö sochu švédského fotbalového útočníka Zlatana Ibrahimovice. Podle médií se tak stalo ve stejný den, kdy osmatřicetiletý rodák z přístavního města a bývalý hráč tamního klubu oznámil, že získal čtvrtinový podíl v konkurenčním Hammarby.Tři a půl metru vysoká bronzová socha bývalého kapitána švédské reprezentace, kterou před stadionem v Malmö nechal vytvořit národní fotbalový svaz, byla odhalena začátkem října. Nyní ji někdo poškodil a posprejoval. Kolem sochy proto byl postaven plot s plachtou a okolí hlídá bezpečnostní agentura.

Útoku naštvaných fanoušků se nevyhnul ani Ibrahimovicův dům ve Stockholmu. Na dveře vandalové nastříkali nápis "Jidáš" a rozsypali před nimi zkvašené sledě.

Ibrahimovic v týmu Malmö odstartoval v roce 1999 profesionální kariéru. Poté získal mistrovské tituly s Ajaxem, Juventusem, Interem Milán, Barcelonou, AC Milán a Paris St. Germain. Zahrál si také za Manchester United a naposledy za Los Angeles Galaxy, odkud má nyní namířeno zpět do Evropy.

Socha Zlatana Ibrahimovice byla poškozena vandaly
Socha Zlatana Ibrahimovice byla poškozena vandaly

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud