Erotické pomůcky? Zákaz! Granečného tým bez sponzora na dresu | iSport.cz
17. září 2020 • 11:10

Erotické pomůcky? Zákaz! Granečného tým bez sponzora na dresu

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nizozemský prvoligový klub FC Emmen nedostal povolení umístit na dresy logo nového sponzora, kterým je společnost vyrábějící erotické pomůcky. Nizozemský fotbalový svaz (KNVB) to označil za nevhodné a reklamu na firmu EasyToys na dresu zakázal. V týmu aktuálně z Baníku hostuje český záložník Denis Granečný.Emmen nastoupil k prvnímu zápasu nové ligové sezony v dresu bez loga, protože dosud neměl hlavního partnera. Poté se vedení klubu dohodlo s EasyToys, nicméně od KNVB potřebné povolení nedostalo.

„Není vhodné propagovat na dresu firmu ze sexuálního průmyslu. Musíme brát v úvahu, že fotbal je i pro mládež,“ uvedl svaz, podle něhož by taková reklama na dresu porušovala pravidla.

Dres Emmenu bude dál bez hlavního sponzora, společnost vyrábějící erotické pomůcky neprošla
Dres Emmenu bude dál bez hlavního sponzora, společnost vyrábějící erotické pomůcky neprošla

Emmen byl rozhodnutím KNVB zaskočen a nehodlá se se zákazem smířit. „Prostudujeme jejich argumenty a zvážíme, co bychom mohli udělat dál. Každopádně ale nemáme v úmyslu vzdát se společnosti, která se chce stát naším hlavním sponzorem,“ uvedli představitelé klubu, jenž hraje v nejvyšší soutěži od roku 2018.

Firma EasyToys má menší sponzorskou smlouvu s jiným prvoligovým klubem FC Groningen, na jehož stadionu má reklamní plochy. Podle KNVB není povolení pro bannery potřeba, pouze pro reklamu na dresu.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud