17. září 2020 • 11:10

Erotické pomůcky? Zákaz! Granečného tým bez sponzora na dresu

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
SESTŘIH: Kanada - Slovensko 6:3. Hladký postup favorita, Kanaďané v semifinále podeváté v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nizozemský prvoligový klub FC Emmen nedostal povolení umístit na dresy logo nového sponzora, kterým je společnost vyrábějící erotické pomůcky. Nizozemský fotbalový svaz (KNVB) to označil za nevhodné a reklamu na firmu EasyToys na dresu zakázal. V týmu aktuálně z Baníku hostuje český záložník Denis Granečný.Emmen nastoupil k prvnímu zápasu nové ligové sezony v dresu bez loga, protože dosud neměl hlavního partnera. Poté se vedení klubu dohodlo s EasyToys, nicméně od KNVB potřebné povolení nedostalo.

„Není vhodné propagovat na dresu firmu ze sexuálního průmyslu. Musíme brát v úvahu, že fotbal je i pro mládež,“ uvedl svaz, podle něhož by taková reklama na dresu porušovala pravidla.

Dres Emmenu bude dál bez hlavního sponzora, společnost vyrábějící erotické pomůcky neprošla
Dres Emmenu bude dál bez hlavního sponzora, společnost vyrábějící erotické pomůcky neprošla

Emmen byl rozhodnutím KNVB zaskočen a nehodlá se se zákazem smířit. „Prostudujeme jejich argumenty a zvážíme, co bychom mohli udělat dál. Každopádně ale nemáme v úmyslu vzdát se společnosti, která se chce stát naším hlavním sponzorem,“ uvedli představitelé klubu, jenž hraje v nejvyšší soutěži od roku 2018.

Firma EasyToys má menší sponzorskou smlouvu s jiným prvoligovým klubem FC Groningen, na jehož stadionu má reklamní plochy. Podle KNVB není povolení pro bannery potřeba, pouze pro reklamu na dresu.

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud