Štěpán Filípek
26. ledna 2023 • 14:25

Z Liberce šel na sever, teď Chaluš zkusí Nizozemsko. Láká dlouhá smlouva

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Necelý rok strávil ve Švédsku – a nyní si vyzkouší kvalitnější soutěž, ve které by mohl zakotvit trvaleji. Čtyřiadvacetiletý obránce Matěj Chaluš, který loni v listopadu šesti minutami proti Faerským ostrovům debutoval v reprezentaci, se totiž z Malmö přesouvá do nizozemského Groningenu. Tam ho ve čtvrtek čekala zdravotní prohlídka, domluva zní na půlroční hostování s opcí. Přičemž pokud zaujme, obdržel by smlouvu na tři léta s opcí na další rok.Chaluš je jedním z hráčů, které coby talenty získala pražská Slavia, konkrétně v roce 2017 z Příbrami, jenže je nevyužila na hřišti a posílala je po hostováních. Obránce tak byl na zápůjčce v Mladé Boleslavi a pak znovu zpátky ve středu Čech. Nakonec bývalý kapitán reprezentace do 21 let přestoupil do Liberce, kde se zařadil mezi opory. A odtud se také loni vydal na fotbalové dobrodružství na sever.

„V Matějovi jsme získali středového hráče, který dobře zapadá do stylu hry, kterým se chceme prezentovat. Je silný v osobních soubojích a nebezpečný i směrem dopředu. Věříme, že nám může okamžitě pomoct a že se u nás bude i dále rozvíjet,“ řekl sportovní ředitel Andreas Georgson, který Chalušovi nachystal kontrakt do roku 2025.

Na jaře si stoper připsal deset startů v lize a čtyři ve Švédském poháru, na podzim byl dvakrát v základní sestavě v Evropské lize a jednou nastoupil v domácím poháru.

Logo přestupů Fotbalové přestupy online >

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Články odjinud


Články odjinud