Štěpán Filípek
26. ledna 2023 • 14:25

Z Liberce šel na sever, teď Chaluš zkusí Nizozemsko. Láká dlouhá smlouva

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Stadion v Česku nad 20 000: ten nový sparťanský? Šel bych do toho, říká Podaný
10 let, SEDM finále. Češky na grandslamech řádí. Připomeňte si slavné bitvy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Necelý rok strávil ve Švédsku – a nyní si vyzkouší kvalitnější soutěž, ve které by mohl zakotvit trvaleji. Čtyřiadvacetiletý obránce Matěj Chaluš, který loni v listopadu šesti minutami proti Faerským ostrovům debutoval v reprezentaci, se totiž z Malmö přesouvá do nizozemského Groningenu. Tam ho ve čtvrtek čekala zdravotní prohlídka, domluva zní na půlroční hostování s opcí. Přičemž pokud zaujme, obdržel by smlouvu na tři léta s opcí na další rok.Chaluš je jedním z hráčů, které coby talenty získala pražská Slavia, konkrétně v roce 2017 z Příbrami, jenže je nevyužila na hřišti a posílala je po hostováních. Obránce tak byl na zápůjčce v Mladé Boleslavi a pak znovu zpátky ve středu Čech. Nakonec bývalý kapitán reprezentace do 21 let přestoupil do Liberce, kde se zařadil mezi opory. A odtud se také loni vydal na fotbalové dobrodružství na sever.

„V Matějovi jsme získali středového hráče, který dobře zapadá do stylu hry, kterým se chceme prezentovat. Je silný v osobních soubojích a nebezpečný i směrem dopředu. Věříme, že nám může okamžitě pomoct a že se u nás bude i dále rozvíjet,“ řekl sportovní ředitel Andreas Georgson, který Chalušovi nachystal kontrakt do roku 2025.

Na jaře si stoper připsal deset startů v lize a čtyři ve Švédském poháru, na podzim byl dvakrát v základní sestavě v Evropské lize a jednou nastoupil v domácím poháru.

Logo přestupů Fotbalové přestupy online >

Vstoupit do diskuse
1

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud