17. srpna 2017 • 04:20

Probuzený Mareš září na Slovensku! Góly si počítám, přiznává kanonýr

Autor:
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jakoby český fotbal ani nebyl jeho domovem. Velmi často se s každou další sezonou stěhoval na jinou adresu a nikde tak pořádně nezapustil kořeny. Možná až v pražské Dukle. Minulou sezonu však poprvé okusil angažmá u východních sousedů v Ružomberku, které ho zázračně probudilo. Letos Jakub Mareš nasázel za Slovan Bratislava v prvních čtyřech kolech pět gólů a vede tabulku střelců slovenské ligy.Dohromady už má Jakub Mareš od začátku sezony na své střelecké pažbě deset zářezů. Kromě pěti tref v lize přidal další tři v kvalifikaci o Evropskou ligu proti Pjuniku Jerevan, po jednom pak v Česko-slovenském superpoháru a domácím poháru.

Především ale Marešova forma ve Fortuna lize a s ní spojená bilance stojí za více řádků. Hlavně díky gólům rodáka z Teplic se bratislavský Slovan drží po čtvrtém kole na třetí příčce. V posledních dvou kolech to byl jen a jen on, kdo zařídil pro tým z hlavního města aspoň bod za remízy 1:1. Nejvydařenější byl však samotný vstup do ligového ročníku, ve kterém Mareš hattrickem řídil pětigólovou destrukci Prešova na jeho vlastním hřišti.

Jakub Mareš před časem v Dukle ukázal pro iSport TV svoji sbírku kopaček...

Gólů by však mohlo být ještě více. Zaprvé třicetiletý hráč vůbec nenastoupil do druhého kola proti Zlatým Moravcům. A zadruhé? I podle jeho vlastních slov ne všichni hráči předvádějí směrem dopředu své maximum. „Jasně, že bych chtěl mít do útoku větší podporu, ale náš tým není úplně v herní pohodě,“ říká Mareš. To by se však podle něj mělo změnit. „Stačí jedna výhra, aby se nám vrátila lehkost do hry. Doufám, že to v příštím kole proti Trnavě zvrátíme,“ burcuje třicetiletý útočník.

K jeho poslednímu gólu proti Dunajské Stredě však žádnou pomoc spoluhráčů nepotřeboval. Nejprve si na kraji vápna pohrál s hostující obranou, pak si hodil míč na svoji „opírací“ levačku, následovaly dva doteky a prásk! Míč zamířil přímo do pravé šibenice brány gólmana Maceje. „Před gólem jsem vůbec nevěděl, co udělám. S míčem jsem se vymotal a náhodou ho trefil do sítě,“ hodnotil svůj krásný kousek Mareš.

Podobných tref na kontě moc nemá. „Jsem spíše „šestnáctkový“ zakončovatel. Tohle byl můj první gól na Slovensku z větší dálky,“ řekl hráč, který je součástí tzv. ztracené generace fotbalistů, kteří před deseti lety vybojovali stříbro na MS do 20 let v Kanadě (kdo kde hraje dnes se podívejte ZDE »). Na rozdíl od většiny střelců přiznává, že pošilhává po střelecké tabulce. „Jsem útočník, takže vnímám, kolik mám gólů a počítám si je,“ uvedl Mareš.

Mareš seniorskou kariéru začínal v Synotu (současném Slovácku, pozn. red.), odkud se přemístil do rodných Teplic, které ho i fotbalově vychovaly. Tam strávil dlouhé roky, ale pak začalo „stěhovací“ období. Na skok byl pak ve Spartě, následně v Boleslavi, ale v tuzemsku se pak nejvíce usadil v Dukle Praha. V české nejvyšší soutěži nasázel za 223 zápasů ne úplně oslnivých 34 gólů. To na Slovensku nastřádal za jednu sezonu v Ružomberku a čtyři současná kola ve Slovanu už 19 zásahů.

360p
Český kanonýr ze Slovanu Mareš: Vlastní gól to byl, ale já jsem vystřelil

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze