Slovenská senzace! Elitní kluby vyřadili z poháru skladník či policajt | iSport.cz
30. září 2017 • 18:10

Slovenská senzace! Elitní kluby vyřadili z poháru skladník či policajt

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pamatujete na divizní Líšeň, když na podzim 2007 vyrazila prvoligovou Slavii z českého poháru? Podobný příběh se nyní odehrává na Slovensku! V tamním Slovnaft Cupu řádí městečko Medzev, které má pouhých 4 500 obyvatel a jeho hráči kromě fotbalu chodí v civilu do zaměstnání. Tým ze čtvrté ligy se může pochlubit skalpem prvoligové Senice a dvojnásobného slovenského mistra Trenčína.Senici vyřadili po penaltách, Trenčín ve 4. kole rovnou porazili 1:0, čímž se celek ze čtvrté nejvyšší soutěže dostal až do osmifinále. Euforie z nečekaného úspěchu je v Medzevu obrovská.

„Konečně mám hlas, tak vám mohu i něco povědět,“ naznačil už v úvodu rozhovoru pro plusku.sk trenér Tomáš Danko jak velké oslavy proběhly.

„Hlas mi odešel už během zápasu a poté v baru u našeho prezidenta úplně. Co se týká večírku, domů jsem šel o půlnoci, přeci jenom v tomto mám slabou přípravu,“ smál se a pokračoval. „Takhle plno v tom podniku snad nikdy nebylo. Bylo to pořádně divoké, takové východňárské.“

Sedmačtyřicetiletý trenér doposud dvakrát postoupil do druhé ligy, triumf nad Trenčínem však bere jako vrchol své kariéry. „Tohle je nejvíc! Také jsem si to vychutnal po svém – šel jsem na hřiby,“ popisuje.

Medzev v zápase s Trenčínem
Medzev v zápase s Trenčínem

V týmu, který momentálně kraluje čtvrté slovenské lize, najdete pouze dva fotbalisty, kteří hráli fotbal na vyšší úrovni. Roman Jurko a Gabriel Majoroš nakoukli do druhé ligy, jinak se kádr Medzevu skládá z nadšenců, kteří musí stíhat ještě civilní zaměstnání. Na trávníku tak pobíhá skladník, číšník, lesník či městský policista.

Osmifinále čeká Medzev první týden v říjnu a trenér Danko si neklade malé cíle. „Když už máme jít do pekla, tak jedině na bílém koni. Přeju si, abychom dostali Slovan nebo Trnavu,“ uvádí.

Tak jako tak má tým za mimořádné výkony slíbenou finanční odměnu. „Prezident v baru něco vyhlašoval, tak doufáme, že si to bude pamatovat,“ říká kouč. „Pokud si dobře pamatuji, tak jsme ho zlomili i na přesnou částku. Do kabiny by mělo přijít celé vstupné ze zápasu,“ dodal.

Na duel s dvojnásobným mistrem Slovenska dorazilo přes 1200 fanoušků. Vstupné byly tři eura, tudíž by si měli fotbalisté přijít na 3 600 eur (93 tisíc korun).

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud