15. září 2017 • 16:18

Strůjce úspěchů Trenčína je bez práce. Zájem dřív měla Sparta i Slavia, řekl

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když převzal A tým Trenčína, bylo mu 36 let. Martin Ševela se postupně vypracoval mezi trenérské kapacity na Slovensku. S Trenčínem jako první dvakrát po sobě dokázal vyhrát tzv. double, titul a pohár v jedné sezoně. Jeho angažmá bylo tak silné, že odolal nabídkám Sparty, Slavie či bratislavského Slovanu. Nyní je však bez práce, slovenský klub jej odvolal po špatném vstupu do sezony. „Nečekal jsem to, vedení mi tvrdilo, že záleží na herním projevu a rozvoji hráčů, ne na výsledcích,“ uvedl Ševela v rozhovoru pro cas.sk.V kádru měl hráče, kteří klubu vydělali desítky milionů korun jako Matúš Bero, Stanislav Lobotka a Gino van Kessel. Postavil tým na mladých hráčích a bavil kombinační fotbalem. O hráče byl zájem v Evropě, Trenčín mezitím posbíral dva ligové tituly a dva triumfy v poháru. Nyní již 41letý Martin Ševela byl dlouhou dobu neodvolatelný a jeho kredit stoupal.

O čemž sám promluvil poté, když mu vedení klubu před pár dny oznámilo, že končí. „Nečekal jsem to,“ přiznal Ševela pro cas.sk. Odmítnutí nabídek od české a slovenské špičky, ale nelituje.

„Je to přirozené, že po úspěchu se chce trenér posunout výš, ale mně běžela smlouva s klubem. Nemohl jsem jen tak odejít za lepším. Sparta, Slavia i Slovan měly zájem, ale vždy se musí dohodnout obě strany,“ uvedl.

Martin Ševela dovedl Trenčín k prvním ligovým titulům, nyní je bez práce
Martin Ševela dovedl Trenčín k prvním ligovým titulům, nyní je bez práce

V Trenčíně, kde je vysoká fluktuace hráčů, podobná té, kterou například prožívá Jindřich Trpišovský v Liberci, musel neustále stavět nový tým. Problém s tím však neměl. Trenčín dokázal vydělávat na přestupech a obratem investovat do posil.

„Věděl jsem, do čeho jdu. Strategie nastavená klubem je ale výborná. Hráči odcházejí za velké peníze, klub je stabilizovaný a sám se financuje. Majitel nepotřebuje investovat ze svého. Za hráče, které jsme tu měli, jsme dostali solidní částky,“ dodal dnes již bývalý kouč Trenčína.

S klubem se pokoušel dvakrát projít do základní skupiny Evropské ligy, ani jednou to však slovenskému celku nevyšlo. Nyní Ševela doufá, že mu příští nabídka přijde právě ze zahraničí. „Nehodlám si vyskakovat a tvrdit, že chci do nejlepší ligy na světě. Raději budu postupovat krok po kroku a věřit, že to vyjde,“ řekl o své další štaci, která je zatím neznámá.

První letošní derby sledujte na iSport.cz!

PŘÍMÝ PŘENOS UTKÁNÍ SLAVIA - SPARTA SLEDUJTE (NEDĚLE, 18:00) ZDE>>>

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze