22. dubna 2012 • 23:55

Atlétiko zdolalo Espaňol a drží šanci na poháry

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Atlétika Madrid zdolali ve 35. kole španělské ligy Espaňol Barcelona 3:1. Svěřenci Diega Simeoneho tak udrželi krok s dalším semifinalistou Evropské ligy Bilbaem v boji o to, aby v evropských pohárech startovali i v příští sezoně.

Atlético dostal do vedení už v 9. minutě stoper Diego Godín, jenže za barcelonský tým skóre vyrovnal o deset minut později také obránce Dídac. Souboj týmů, které do zápasu vstupovaly se 45 body na kontě, rozhodl dvěma slepenými brankami po hodině hry turecký záložník Arda Turan.

Valencie po dvou čtyřgólových debaklech za sebou zabrala a doma porazila Betis Sevilla 4:0. Bez ohledu na výsledek pondělní dohrávky Málagy s Osasunou Pamplona uhájí třetí místo.

První gól dal už v 6. minutě Jonas, po přestávce pojistil výhru tvrdým volejem Sofian Feghúli. V posledních minutách zvýraznili výsledek Roberto Soldado a Pablo Piatti. Hosté dohrávali duel v devíti bez Chechua Dorada a Jorgeho Moliny.

San Sebastian díky akrobatickému gólu Carlose Vely čtyři minuty před koncem vybojoval remízu 1:1 s Villarrealem a oba týmy ztratily po dvou bodech v boji o záchranu. "Žlutá ponorka" má čtyři kola před koncem na osmnáctý Gijón k dobru šest bodů, Real Sociedad devět.

O dva body lépe než Villarreal je na tom Granada, která díky brance Franka Jary porazila Getafe 1:0.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:
FC Sevilla - Levante 1:1 (21. Negredo - 28. Kone), Granada - Getafe 1:0 (18. Jara), San Sebastian - Villarreal 1:1 (86. Vela - 42. Senna), Santander - Bilbao 0:1 (12. Toquero), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (59. a 61. Turan, 9. Godín - 19. Dídac), Valencie - Betis Sevilla 4:0 (6. Jonas, 63. Feghúli, 86. Soldado, 88. Piatti).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.