Titul patří Atlétiku, kouč Barcy končí. Sestupují Valladolid a Osasuna | iSport.cz
18. května 2014 • 20:15

Titul patří Atlétiku, kouč Barcy končí. Sestupují Valladolid a Osasuna

SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól SESTŘIH LM: Atlético Madrid - Juventus Turín. Rozhodli stopeři, domácím VAR vzal gól
Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech Jágr zářil, bral 0+2 a hrál i oslabení: Potřebuju zase dostat hlad po gólech

Byly to nervy, ale fotbalisté Atlétika Madrid nakonec po 18 letech vyhráli španělskou ligu. O zisku titulu rozhodli remízou 1:1 na hřišti Barcelony, která mohla v případě svého vítězství titul v posledním kole obhájit. Ačkoliv domácí vedli, Atlétiko dokázalo ve druhém poločasu zásluhou trefy Godina vyrovnat. Naopak zachránit se v soutěži nedokázaly týmy Osasuna Pamplona a Real Valladolid a společně s beznadějně posledním Betisem sestupují do druhé ligy.

Madridští se stali prvním týmem po triumfu Valencie v roce 2004, který ve španělské lize narušil nadvládu Barcelony a Realu Madrid.

Přitom to s nimi nevypadalo vůbec dobře. Po devíti ligových výhrách v řadě a postupu do finále Ligy mistrů přes Barcelonu a Chelsea najednou přišel útlum. Prohra v Levante, domácí remíza s Málagou - a hráči Barcelony, kteří podle svých slov přestali věřit tomu, že by mohli titul získat, měli najednou všechno v moci.

Pátý triumf v posledních šesti sezonách byl blízko. Stačilo dnes doma vyhrát. Tak jako se jim to proti rivalovi z hlavního města povedlo od roku 2007 doma v lize pokaždé. Šestkrát v řadě. A dnes to vypadalo na další úspěch. Atléticu se nejdřív rozpadla sestava.

Útočník Atlétika Madrid Diego Costa kvůli zranění souboj s Barcelonou nedohrál

Po 13 minutách se mu zranil nejlepší střelec Diego Costa, kterému se sotva zahojil pravý stehenní sval. Autor 27 gólů v ročníku si však trable obnovil. Chtěl se prudce rozběhnout, ale místo toho se bolestí skácel na trávník.

A když jej po dalších devíti minutách následoval po srážce s Fábregasem kvůli pochroumané kyčli motor zálohy a tvůrce hry Arda Turan, kouč Diego Simeone jen bezradně kroutil hlavou.

Chvíli nato byl ještě smutnější. Fábregasův centr sklepl ve vápně Messi na rozběhnutého Alexise Sáncheze a chilský forvard z úhlu napálil míč pod břevno. Jenže generace kolem Xaviho a trenér Gerardo Martino se v předpokládaném posledním duelu za Barcu titulu nedočkali.

Krátce po přestávce si na Kokeho roh naskočil urostlý uruguayský stoper Diego Godín a nechytatelnou hlavičkou vyrovnal. Barcelona si 10 minut před koncem vytvořila ohromný tlak, její největší šancí byla dalekonosná rána z dálky pod břevno, kterou Thibaut Courtois vyrazil. A v Madridu se pár okamžiků nato mohlo slavit.

Trenér Martino v Barceloně končí!

Po neúspěšné obhajobě titulu španělského mistra a celkově nevydařené sezoně skončil u fotbalistů Barcelony Gerardo Martino. Jednapadesátiletý argentinský trenér oznámil rezignaci po závěrečném zápase sezony, během níž Barca po šesti letech nezískala ani jedinou trofej.

Martino převzal jeden z nejlepších evropských klubů loni v létě místo Tita Vilanovy, jenž musel odstoupit kvůli léčbě rakoviny, které před měsícem nakonec podlehl. Argentinský kouč měl pokračovat v úspěšné éře nastartované Pepem Guardiolou, jenže se mu to nepovedlo.

"Rád bych poděkoval klubu za důvěru a je mi moc líto, že jsem ji nebyl schopen splatit," prohlásil Martino na tiskové konferenci. Smlouvu měl ještě na jednu sezonu.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky