Barcelona v krizi! Prohrála i s Valencií, Atlético se dotáhlo, Real ztrácí bod

0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

ŠPANĚLSKÁ LIGA - 33. KOLO | Fotbalisté Barcelony prohráli ve španělské lize potřetí za sebou. V 33. kole podlehli Valencii 1:2 a v čele tabulky jsou před Atléticem, které rozdrtilo Granadu 3:0, pouze o skóre. Třetí Real Madrid neměl problém s výhrou v Getafe (5:1) a ztrácí jen bod. Barcelona prohrála v lize třikrát za sebou poprvé od roku 2003.

V prvním poločase Barcelona svého soupeře jasně přestřílela, vždy však ztroskotala na nepřesnostech nebo na brankáři Valencie Alvesovi. Hosté katalánskému klubu udělili lekci z produktivity, když šli o přestávce do šatny s dvougólovým vedením.

V 26. minutě Siqueirovu střelu tečoval za gólmana Brava záložník Barcelony Rakitič a těsně před pauzou se prosadil teprve dvacetiletý útočník Mina. Společně s Guidettim z Celty Vigo je jediným hráčem, který dokázal proti Barceloně skórovat v obou ligových zápasech v této sezoně.

Fotbalisté Valencie slaví gól do sítě Barcelony

Barcelona prohrávala 0:2 po poločase v utkání La Ligy na stadionu Camp Nou poprvé od září 2010, kdy se jí to stalo s Herculesem Alicante. V 63. minutě se jí podařilo snížit, když Albovu přihrávku zužitkoval Messi a oslavil jubilejní 500. soutěžní branku v kariéře. Z toho 450 gólů vstřelil za Barcelonu a dalších 50 v dresu argentinské reprezentace.

Na 500. trefu si Messi ale počkal od 30. března, kdy se za národní tým trefil v kvalifikaci mistrovství světa proti Bolívii (2:0). Proti gólmanovi Valencie Alvesovi se argentinský kanonýr prosadil v lize už sedmnáctkrát, což se mu nepovedlo proti žádnému jinému brankáři.

Atlético doma suverénní

Strůjci vítězství Atlética nad Granadou byli Koke a Fernando Torres. Po čtvrthodině hry Torresovu střelu zblokoval obránce, k odraženému míči se ale dostal Koke a s přehledem zakončil. V 59. minutě si dvojice role vyměnila, Koke povedeným pasem našel kmenového hráče AC Milán Torrese a ten zvýšil na 2:0.

Torres se prosadil v třetím ligovém zápase v řadě, což se mu za Atlético povedlo naposledy v březnu 2005. Koke je nejproduktivnějším záložníkem španělské ligy, podílel se už na 18 brankách: pět vstřelil a na 13 přihrál.

V závěru upravil na konečných 3:0 Correa, jenž jakožto střídající hráč vstřelil v této sezoně už čtyři ligové branky, což se nikomu jinému nepovedlo.

Villarreal si i přes prohru 1:2 na hřišti Vallecana s přehledem drží čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů. Šest bodů na něj ztrácí páté Bilbao, které v odpoledním zápase v Málaze zvítězilo 1:0 a posunulo se před Celtu Vigo. Sedmá Sevilla počtvrté za sebou nedokázala získat tři body, když pouze remizovala 1:1 s La Coruňou.

Real si smlsl na Getafe

Real potvrdil výbornou formu a po postupu do semifinále Ligy mistrů zvítězil ve španělské nejvyšší soutěži v sedmém utkání v řadě. Proti poslednímu Getafe si navíc opět vylepšil počet nastřílených gólů, jen dva mu nyní chybí ke stovce.

Skóre otevřel po půlhodině Karim Benzema , který poprvé v kariéře nastřílel 22 branek za sezonu. Francouzský útočník si poté připsal také dvě asistence, další góly připravil pro Isca a Garetha Balea.

Getafe sice zásluhou Sarabii snížilo, v úplném závěru se ale ještě prosadili James Rodríguez a Cristiano Ronaldo . Portugalský útočník si vylepšil bilanci v této sezoně na 31 ligových branek a potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže.

Španělská liga, 33. kolo:
Getafe - Real Madrid 1:5
Branky: 84. Sarabia - 29. Benzema, 40. Isco, 50. Bale, 88. Rodríguez, 90.+2 Ronaldo.

Las Palmas - Sporting Gijón 1:1
Branky: 3. Bigas - 48. Jony.

Levante - Espaňol Barcelona 2:1
Branky: 23. Rossi, 66. Medjani - 7. Pérez.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.