24. října 2016 • 09:20

SESTŘIHY: Real je v čele, Atlético poprvé padlo, Barca ztrácí dva body

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 9. KOLA LA LIGY | Fotbalisté Realu Madrid se osamostatnili v čele španělské ligy. V 9. Kole porazili na domácím hřišti Bilbao 2:1 a v novém ročníku dosud nepoznali pocit porážky. To už neplatí o rivalovi Atlétiku. Na hřišti Sevilly prohrálo 0:1. V sobotu si povinnost vyhrát splnila Barcelona, která vydřela výhru 3:2 nad Valencií. Bylo to však s odřenými uši. O vítězství rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Lionel Messi z penalty.

Real Madrid - Bilbao 2:1

Branky: 7. Benzema, 83. Morata - 27. Sabin

V sedmé minutě duelu mezi Realem a Bilbaem otevřel skóre domácí forvard Benzema a na stadionu Santiaga Bernabéu skóroval poprvé od května. Na gól mu přihrál Isco, který se při posledních dvou startech podílel na třech brankách, když dvě dal a u jedné asistoval. Vedení ale Realu uzmul po dvaceti minutách Sabin.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Bilbao 2:1

V 83. minutě Bale nacentroval do vápna na Moratu, na jehož první střelu ještě gólman Iraizoz zareagoval, na dorážku téhož hráče už ale nedosáhl. Morata tak povedeným způsobem oslavil dnešní 24. narozeniny.

Valencia - FC Barcelona 2:3

Branky: 52. El Haddádí, 56. Rodrigo - 22. a 90.+4 z pen. Messi, 62. Suárez.

O výhře Barcelony rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Lionel Messi z penalty. Zároveň však barcelonský tým utrpěl velkou ztrátu, když musel být už po čtvrthodině kvůli zranění vystřídán Andrés Iniesta. Podle prohlášení klubu má poraněné vazy v pravém koleně.

SESTŘIH La Ligy: Valencia - Barcelona 2:3

Ani zranění kapitána, kterého nahradil Ivan Rakitič, ale nezastavilo silný barcelonský vstup do zápasu. Ve 22. minutě potvrdil skvělou formu z posledních týdnů Messi ranou z kraje vápna, proti Valencii se dokázal prosadit už v desáté sezoně v řadě. Valencijští obránci marně reklamovali ofsajdové postavení jeho spoluhráče Luise Suáreze, který podle nich překážel brankáři Diegu Alvesovi ve výhledu.

Jejich frustrace se však rozplynula po změně stran, Valencii se totiž po přestávce rychle podařilo vývoj utkání otočit. V rozpětí čtyř minut se trefili Munir El Haddádí, jenž v domácím celku hostuje právě z Barcelony, a Rodrigo.

Po hodině hry ale vyrovnal sedmým gólem v sezoně Suárez a potvrdil, že proti Valencii se mu daří. Žádnému jinému týmu nedal více gólů (7) než právě jí. Zároveň se osamostatnil v tabulce nejlepších střelců španělské ligy, ale sám na prvním místě dlouho nezůstal. Byl totiž v nastaveném čase faulován a pokutový kop proměnil Messi. Ten tak sedmou ligovou brankou následoval svého kolegu na špičku seznamu kanonýrů.

FC Sevilla - Atlético Madrid 1:0

Branka: 73. N'Zonzi

Větší šance byly v Seville k vidění až v druhém poločase. S pokusy domácích hráčů Nasriho a Vietta si gólman Atlétika Oblak ještě poradil, na N'Zonziho únik z 73. minuty už ale nestačil.

Sevilla – Atlético Madrid: 1:0! Defenzivní záložník N´Zonzi utekl obraně a propálil Oblaka

Sevilla v posledních 23 domácích zápasech v lize skórovala. Asistenci si připsal Vietto, jenž v andaluském klubu hostuje právě z Atlétika a v této sezoně se podílel už na šesti soutěžních brankách Sevilly: tři dal a na stejný počet nahrál.

O chvíli později šli navíc hosté do deseti po vyloučení Kokeho a nepříznivý stav už nedokázali zvrátit. Andaluský celek získal tři body z duelu s Atlétikem po více než šesti letech.

Branky: 64. Sansone z pen., 90.+2 Bakambu - 31. Boateng

Las Palmas se dostalo do vedení na hřišti Villarrealu po půlhodině hry, když se po krásné kombinaci prosadil Boateng. "Žlutá ponorka" ale po změně stran duel otočila. Z penalty vyrovnal Sansone a v nastavení dokonal obrat Bakambu.

Villarreal – Las Palmas: 0:1. Tana oslovil patičkou Boatenga a ten se akrobaticky prosadil

Villarreal – Las Palmas: 1:1! Z penalty vyrovnal Sansone

Villarreal – Las Palmas: To je obrat! Bakambu rozhodl o výhře domácích

San Sebastian - Alavés 3:0 (1:0)

Branky: 22. Prieto, 57. Willian José, 87. Vela.

Gijón - Granada: Skvělý zákrok předvedl brankář Granady

Gijón - Granada: To měl být gól! Hosté mohli šokovat v nastavení, ale před bránou selhali

Osasuna - Betis Sevilla 1:2

Branky: 48. R. Torres - 19. Joaquín, 90.+1 Gutiérrez

SESTŘIH La Ligy: Osasuna - Betis 1:2

Espanyol Barcelona - Eibar 3:3

Branky: 64. Pérez, 73. Piatti, 90.+2 Baptistao - 23. Enrich, 27. vlastní Reyes, 44. Kike.

SESTŘIH La Ligy: Espanyol - Eibar 3:3

Málaga - Leganés 4:0

Branky: 40. Jony z pen., 42. Castro, 57. Ramírez, 90.+2 Camacho

TOP 5 gólů 9. kola La Ligy: Vysoká hra i neuvěřitelná akce Las Palmasu

Jak si vedly hvězdy v 9. kole La Ligy? Messi zachránil Barcelonu, Ronaldo se trápil

1. Real 38 29 6 3 106:41 93
2. Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3. Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4. Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5. Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6. Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7. Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8. Espanyol 38 15 11 12 49:50 56