20. července 2017 • 04:45

Neymar a senzační přestup do PSG! PĚT důvodů, proč hvězdu musí lákat

Autor: pod, jp
Vstoupit do diskuse
0
 • Hvězdný Neymar by mohl zamířit z Barcelony do PSGHvězdný Neymar by mohl zamířit z Barcelony do PSGFOTO: Reuters

  Neuvěřitelná věc, a na druhou. Tady nejde jen o obrovské peníze, ale hlavně o jméno, které se může přesouvat. Brazilská modla Neymar z Barcelony do Paris Saint-Germain za v přepočtu 5,8 miliardy korun! To, co celým světem otřáslo, měla být slova samotného útočníka, že prý souhlasí s nabídkou pařížského obra. Vedení Barcelony se nicméně snaží uklidnit paniku fanoušků s tím, že Neymar určitě neodejde. Pojďme se ale podívat na pět důvodů, proč by mohl Brazilce přestup do PSG lákat.

 • Vystoupat z Messiho stínu

  Neymar je jednoznačně jedním z nejlepších fotbalistů světa, má úžasné statistiky. V Barceloně je ale hlavní postavou Lionel Messi. A to se jen tak nezmění. Argentinec musí být jednička ve všech ohledech, na hřišti i mimo něj.

  Ať už se budeme bavit o platu, postavení v týmu, zahrávání standardních situací, vždy bude Messi v Barceloně jedničkou. A nedá se říct, že nezaslouženě. V PSG by to naopak bylo o Neymarovi. On by byl hlavním mužem, hlavním miláčkem fanoušků.

  Barcelona - Sporting Gijón: 5:1! Neymar parádně zakroutil přímý kop k pravé tyči
  Video se připravuje ...

 • Získat Zlatý míč

  Tento bod s tím předchozím jednoznačně souvisí. Přestože je Neymar pravidelně oceňován jako jeden z nejlepších hráčů na fotbalových trávnících, nikdy nebyl ten nejlepší. Boj o Zlatý míč je totiž plně v rukou dua Lionel Messi - Cristiano Ronaldo.

  Ve chvíli, kdy by Neymar vystoupil z Messiho stínu v Barceloně a táhl svými výkony PSG, bude mít větší šanci. Představme si například situaci, kdy francouzský tým vyřadí Barcelonu v Lize mistrů a Neymar bude úspěšný i s Brazílií na MS. Pak by mohl klidně říkat Zlatý míč pane jemu, i když nesmíme samozřejmě zapomínat na Ronalda.

  Barcelona - Eibar: Neymar po skluzu zezadu letí k zemi, další penalta pro Barcelonu a ještě červená
  Video se připravuje ...

 • Stát se nejlépe placeným hráčem světa

  I tohle je pro vrcholové fotbalisty motivace. Ostatně kdo by nechtěl být tím NEJ. PSG by z Neymara bez problémů udělalo nejlépe placeného hráče, spekuluje se o roční mzdě 30 milionů eur (780 milionů korun). Messi i Ronaldo by mohli jen závidět.

  Rovněž by se stal Neymar naprosto s přehledem nejdražším hráčem světa. Pařížský tým totiž musí zaplatit klauzuli v Brazilcově smlouvě, která je nastavena na závratných 222 milionů eur (5,8 miliardy korun).

  Las Palmas - Barcelona: Tohle je Neymarův koncert! Brazilec zblízka překonal Varasa a dovršil tak hattrick
  Video se připravuje ...

 • Součást brazilské kolonie

  Tohle musí Neymara rovněž lákat. V PSG mají totiž Brazilci úrodnou půdu, zvlášť po letním příchodu útočníkova kamaráda z Barcelony Daniho Alvese. Kromě nej jsou v kádru Marquinhos, Thiago Silva a Lucas Moura.

  Není tajemstvím, že Brazilci často mimo svou rodnou zemi drží hlavně se svými krajany. V pařížském klubu by to byla velmi zajímavá partička.

  Granada - Barcelona: Neymar v tutovce úspěšný nebyl, Ochoa předvedl další skvělý zákrok
  Video se připravuje ...

 • Svoboda na hřišti

  A to možná nejdůležitější na závěr. Všechny věci okolo jsou důležité, ale v případě hráče jako Neymar jde nakonec přece hlavně o fotbal. A v PSG by si ho mohl vychutnat opravdu naplno. Pařížský klub by mu dal na hřišti obří svobodu.

  Zatímco v Barceloně je v tomto hlavním mužem Messi, v PSG by si mohl roli nedotknutelného borce užívat Neymar. 

  Barcelona - Valencia: Neymar se postavil ke standardní situaci a trefil levou spojnici hostující brány
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud