Sevilla s Vaclíkem vyškolila bídný Real! Barcelona padla s posledním | iSport.cz
27. září 2018 • 22:19

Sevilla s Vaclíkem vyškolila bídný Real! Barcelona padla s posledním

TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou

Soumrak gigantů a velký večer pro českého brankáře! Sevilla s Tomášem Vaclíkem způsobila ve španělské lize první porážku pro Real Madrid. Plzeňský protivník v Lize mistrů nepřekonal českého gólmana a podlehl 0:3. Další favort z Barcelony prohrál na stadionu posledního Leganés 1:2. Obhájci titulu utrpěli také první soutěžní porážku v sezoně a po šestém kole mohou přijít o vedoucí místo v tabulce.

Sevilla se dvakrát prosadila z rychlých protiútoků, které zakončil André Silva, třetí branku přidal Ben Yedder. Vaclíka v první půli ohrozil jen Bale, který nastřelil tyč.

Po změně stran český gólman zasáhl například proti střele nejlepšího fotbalisty světa Modriče a vychytal i Balea, který unikl domácím zadákům a běžel sám na branku. Modrič sice míč do sevillské sítě dostal, ale nacházel se přitom v ofsajdu. Sevillu tříbodový zisk posunul na čtvrté místo.

Barcelonu poslal do vedení ve 12. minutě Coutinho povedeným volejem. Chvíli nato mohl zvýšit Messi, ale trefil spojnici tyče a břevna. Domácí se favorita nezalekli a před pauzou donutili ke dvěma těžkým zákrokům brankáře Ter Stegena.

Hráči Leganés ještě lépe začali druhý poločas. V 52. minutě vyrovnal hlavou nepokrytý El Zhar a hned za minutu otočil skóre Óscar Rodríguez, kterému před odkrytou branku přihrál chybující stoper Piqué. V 80. minutě se domácí gólman Cuéllar blýskl proti Coutinhově střele i Rakitičově dorážce a pomohl Leganés k historické výhře nad Barcelonou.

Fotbalisté Alavésu remizovali s Getafe 1:1 a propásli příležitost dotáhnout se na vedoucí Barcelonu s Realem Madrid. Před nimi o skóre zůstalo i třetí Atlético Madrid, o bod zpět je pátá FC Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem.

Alavés zachránil aspoň bod až v nastaveném čase druhé půle, kdy na gól Amatha Ndiayeho z 80. minuty odpověděl Jonathan Calleri. Domácí v prvním poločasu kopali penaltu, jenže brankář Getafe David Soria pokus Ibai Gómeze vyrazil.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2