Madridské derby bez branek, ztratila i Barcelona. Sevilla je bod od čela | iSport.cz
30. září 2018 • 22:45

Madridské derby bez branek, ztratila i Barcelona. Sevilla je bod od čela

Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek

Fotbalisté Barcelony ani potřetí za sebou ve španělské lize nevyhráli. Na svém hřišti v 7. kole pouze remizovali s Bilbaem 1:1 a bodově se na ně dotáhl Real Madrid. Ten v madridském derby s Atlétikem remizoval 0:0 a za katalánským celkem zaostává jen kvůli horšímu skóre. Pouhý bod od prvního místa je Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem. V sobotním utkání andaluský celek vyhrál na hřišti Eibaru 3:1.

V první šanci madridského derby se ocitl v 18. minutě Griezmann z Atlétika, Courtois mu ale stačil zmenšit střelecký úhel a jeho pokus o přehození vyrazil. Na druhé straně si zaběhl po standardní situaci za obránce Bale a jen těsně netrefil bránu. Opatrné úvodní dějství zakončil šancí Costa, Courtois ale proti bývalému spoluhráči z Atlétika i londýnské Chelsea znovu zasáhl.

Do druhého poločasu už nenastoupil Bale, kterého vystřídal Ceballos. Nadále opatrné utkání mnoho šancí nenabídlo, v největší příležitosti druhého poločasu vychytal Asensia brankář Oblak. Ani v 16. ligovém zápase v řadě neskóroval útočník Costa, což je jeho nejdelší gólový půst v kariéře.

"Bílý balet" vyhrál z posledních čtyř ligových zápasů pouze jednou a městského rivala neporazil už pět soutěžních utkání v řadě.

Záložník Realu Marco Asensio po zmařené šanci

Bilbao se dostalo do nečekaného vedení v 41. minutě, kdy si na Susaetův centr naběhl De Marcos a v pádu prostřelil Ter Stegena. Barcelona prohrávala po prvním poločase na svém hřišti poprvé od lednového zápasu s Alavésem.

Po vyrovnaném úvodním dějství poslal trenér domácích Ernesto Valverde do hry v 55. minutě odpočívajícího Messiho a Barcelona soupeře zatlačila. Po hodině hry mohl vyrovnat Coutinho, ale z voleje trefil jen tyč.

Brankovou konstrukci nastřelil i Messi, který se uvolnil po narážečce v pokutovém území. Hvězdný Argentinec trefil tyč už pošesté v této sezoně La Ligy. Katalánci nakonec v 84. minutě alespoň vyrovnali. Messi poslal před bránu prudký centr, který usměrnil za Simónova záda střídající El Haddadi.

Po bezbrankové první půli zápasu Eibar - Sevilla otevřel skóre v 47. minutě kanonýr hostujícího celku André Silva. Nejlepší střelec soutěže si ve vápně počkal na Navasův centr a zblízka překonal Dmitroviče.

Po hodině hry zahrál v pokutovém území rukou Cote a nařízený pokutový kop proměnil střelou doprostřed brány Banega. Stejný hráč zvýšil na rozdíl tří branek dalekonosnou střelou v 94. minutě. V nastaveném čase se nakonec trefili i domácí, druhé čisté konto ve španělské lize překazil Vaclíkovi střelou na přední tyč Jordán.