Suverénní odveta! Barcelona smazala Sevillu šesti góly a je v semifinále poháru | iSport.cz
30. ledna 2019 • 23:49

Suverénní odveta! Barcelona smazala Sevillu šesti góly a je v semifinále poháru

Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0! Dukla - Sparta: Miloševič výstavní ranou nádherně posílá domácí do vedení - 1:0!
TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak TOP momenty extraligy: Jubilant Růžička, noční dril Sparty i navrátilec Čiliak

Fotbalisté Barcelony postoupili do semifinále Španělského poháru. Obhájci trofeje v domácí čtvrtfinálové odvetě deklasovali Sevillu 6:1 a smazali manko 0:2 z úvodního zápasu. Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík zůstal na lavičce hostů.

"Barca" dobře začala. Kapitán Lionel Messi byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu ve 13. minutě proměnil Philippe Coutinho. Domácí pak zachránil brankář Jasper Cillessen, který zneškodnil pokutový kop Évera Banegy.

Po půl hodině hry dotáhl barcelonskou ztrátu Ivan Rakitič. Bývalý záložník Sevilly si naběhl na Arthurův pas a míč lehce tečoval za gólmana Juana Soriana.

Katalánci dominovali i po změně stran. V 53. minutě se podruhé prosadil Coutinho, tentokrát hlavou po centru Luise Suáreze. Hned za minutu zvýšil Sergi Roberto, jemuž zase asistoval Messi.

Sevilla ještě zápas zdramatizovala a v 67. minutě se prosadil Guilherme Arana umístěnou ranou k tyči. Barcelonští ale už soupeři víc nedovolili a jasný triumf ještě v závěru korunovali Suárez a Messi, kterým připravil góly Jordi Alba.

Fotbalový Španělský pohár - čtvrtfinále, odvety:

Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 3:1 po prodl.
Branky: 76. Le Celso, 95. León, 99. Mandi - 33. Baptistao, první zápas 1:1, postoupil Betis;

FC Barcelona - FC Sevilla 6:1
Branky: 13. z pen. a 53. Coutinho, 31. Rakitič, 54. Roberto, 89. Suárez, 90.+2 Messi - 67. Arana, první zápas: 0:2, postoupila Barcelona.

Na debaklu Sevilly v odvetném utkání čtvrtfinále španělského poháru se Lionel Messi podílel jednou trefou

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky